XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie

„Chwila nadeszła, trzeba się pożegnać…”

Słowa wiersza Zbigniewa Herberta przypominają o nieuchronnym. Cztery lata spędzone w murach XCIX LO dobiegły końca i absolwenci pierwszego rocznika czteroletniego Liceum pożegnali szkołę.


Uroczystość zakończenia roku szkolnego w klasach maturalnych miała miejsce 28 kwietnia. Sala gimnastyczna wypełniła się dorosłymi już i gotowymi do „wyjścia w świat” abiturientami Herberta, rodzicami i pedagogami. Tu, z rąk Pani Dyrektor i wychowawców, każdy tegoroczny maturzysta odebrał świadectwo ukończenia naszego Liceum.


Zanim to jednak nastąpiło, oficjalne słowa pożegnania, życzeń i podziękowań popłynęły z ust pani Dyrektor Bożeny Gromadzkiej, abiturientów i ich rodziców. Swoich kolegów pożegnali też młodsi koledzy, dedykując im brawurowe wykonanie piosenki „Matura”.


Dyplomami i nagrodami rzeczowymi obdarowano absolwentów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem, osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, reprezentowali szkołę w konkursach i zawodach sportowych, angażowali się w życie społeczne Liceum. Przedstawiciele tegorocznych maturzystów oddali hołd sztandarowi szkoły i złożyli wieńce na grobach Władysława Andersa oraz naszego Patrona Zbigniewa Herberta.


Przed Wami podróż życia, więc – jak pisze Zbigniew Herbert- „niech będzie to podróż długa (…)/ powtórka świata elementarna podróż/ rozmowa z żywiołami pytanie bez odpowiedzi”. Mamy nadzieję, że szkoła dobrze Was do tej podróży przygotowała…