XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie

Osiągnięcia

Ważniejsze osiągnięcia uczniów XCIX LO im. Zbigniewa Herberta

1998/1999

  • Monika Wołoszka otrzymała Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Gminy Centrum

2000/2001, 2001/2002 i 2002/2003

  • Aleksandra Maciejewska otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów

2003/2004

  • Paweł Leleń otrzymał stypendium Dyrektora Szkoły

2004/2005, 2005/2006

  • Renata Kłos otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów

2007/2008

  • Krzysztof Haponski otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów

2008/2009

  • Sylwia Kisiolek otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów

2010/2011

  • Piotr Eljasiak otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów

2012/2013

  • Patrycja Adamska otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów

2014/2015

  • Karolina Pernach została stypendystką Prezesa Rady Ministrów

 

Olimpiady i konkursy przedmiotowe

Języki obce

1999/2000

  • Tomasz Zaręba zdobywcą I miejsca w XXIII Olimpiadzie Języka Niemieckiego w eliminacjach centralnych

2001/2002

  • Agnieszka Gryz finalistką XXV Olimpiady Języka Francuskiego

2004/2005

  • Katarzyna Zaręba laureatką XXVIII Olimpiady Języka Niemieckiego

2005/2006

  • Joanna Rybczyńska laureatką II miejsca w III Edycji Konkursu Języka Francuskiego zorganizowanego przez VIII LO im. Władysława IV w Warszawie pod patronatem Ambasady Francji

2005/2006

  • Piotr Legut i Karolina Lewańska zakwalifikowali się do II etapu XXIX Olimpiady Języka Niemieckiego

2008/2009

  • Tomasz Znidericz zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego

2009/2010

  • Pawel Malinowski zajal II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na przeklad wiersza Krzysztofa Kamila Baczynskiego

2010/2011

  • Klasa 2b pod opieka Pani Profesor Agnieszki Dobrowolskiej otrzymala wyróznienie w ogólnopolskim konkursie „Nauczanie metoda projektu”

2010/2011

  • Krajowa Odznaka Jakości eTwinning za jakość projektów realizowanych w języku niemieckim

2011/2012

  • Europejska Odznaka Jakości eTwinning za jakość projektów realizowanych w języku niemieckim
  • wyróżnienie I stopnia w Konkursie Wiedzy o Berlinie zorganizowanym z okazji  dwudziestej rocznicy podpisania Umowy o przyjaźni i współpracy między Warszawą    i Berlinem

2012/2013

  • Zespół w składzie: Katarzyna Gomuła, Mikołaj Maul, Mateusz Solarski, Jakub Dobrowolski i Rafał Solarek zajął III miejsce na III Międzyszkolnym Anglojęzycznym Festiwalu Krótkich Form Teatralnych
  • Projekt eTwinning „Unsere Welt, unsere Sprache, unser Leben” (Nasz świat, nasz język, nasze życie) został uhonorowany Krajową Odznaką Jakości

2013/2014

  • Projekt eTwinning Unsere Welt, unsere Sprache, unser Leben (Nasz świat, nasz język, nasze życie) nagrodzony Europejską Odznaką Jakości
  • Dalan Mirchani zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Języka Niemieckiego
  • Jakub Wielopolski zajął IV miejsce w II edycji mazowieckiego Konkursu Języka Angielskiego Gifted & Talented
  • Projekt eTwinning „ Auf der Suche nach einer idealen Welt“ zrealizowany na lekcjach języka niemieckiego zajął II miejsce w konkursie krajowym eTwinning w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

2015/2016

  • Projekt eTwinning „Wir sind Europa – gemeinsam in Frieden leben”, zrealizowany na lekcjach języka niemieckiego, otrzymał wyróżnienie w postaci Krajowej Odznaki Jakości eTwinning

2016/2017

  • Klementyna Święcicka zakwalifikowała się do II etapu 41. Olimpiady Języka Angielskiego
  • Irmina Wudarczyk  zajęła 1 miejsce w województwie, Michał Sadowski – 2 miejsce w województwie, Krzysztof Fryc – 3 miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English Ace
  • Marta Krawczyk otrzymała nagrodę specjalną w finale Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL-L

2017/2018

  • Zuzanna Kowzan zajęła  I. miejsce a Monika Kąkolewska otrzymała wyróżnienie w VI. edycji Konkursu Pudełko Wyobraźni na przekład poezji Z. Herberta

2018/2019

  • Ksawery Wróbel zajął II miejsce, a Zofia Gorzkiewicz otrzymała wyróżnienie w konkursie Mistrz Mowy Angielskiej zorganizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Warszawie dla liceów prawobrzeżnej Warszawy
  • Magdalena Sigvardsson otrzymała wyróżnienie w III Międzyszkolnym Konkursie na Najlepsze Tłumaczenie Wiersza Zbigniewa Herberta na Język Niemiecki
  • Magdalena Sigvardsson zajęła II miejsce, a Julia Kozioł otrzymała wyróżnienie w VII edycji Konkursu Pudełko Wyobraźni na przekład poezji Z. Herberta

2019/2020

  • Małgorzata Dąbrowska, Szymon Cłapiński, Aleksandra Jedynak , Alicja Sośniak , Adam Strzembkowski  - laureaci drugiego miejsca III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Projektów Szkolnych w Języku Obcym
  • Zofia Gorzkiewicz zdobyła wyróżnienie w III edycji konkursu Mistrz Mowy Angielskiej
  • Magdalena Sigvardsson  i Miriam Hmissi zajęły III miejsce w VIII edycji Konkursu Pudełko Wyobraźni na przekład poezji Z. Herberta

2020/2021

  • Halina Anglart, Martyna Gurniewicz, Dawid Chmielewski i Jakub Faruga – laureaci pierwszego miejsca w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Projektów Szkolnych w Języku Obcym
  • Gustaw Blachowski zajął 1. miejsce, Marika Strupiechowska - 3. miejsce,  Mikołaj Dessauer otrzymał wyróżnienie w IX edycji Konkursu Pudełko Wyobraźni na przekład poezji Z. Herberta

Matematyka

2000/2001

  • Maciej Popis - wyróżnienie w konkursie "Kangur matematyczny"

2002/2003

  • Kamil Lorenc, Jan Kucowski, Grzegorz Brzeszczak zdobyli wyróżnienie w konkursie "Kangur matematyczny"

2003/2004

  • Marcin Mirosław- wyróżnienie w konkursie "Kangur matematyczny"

2004/2005

  • Michał Zalewski - wyróżnienie w konkursie "Kangur matematyczny"

2006/2007

  • Grzegorz Morzycki, Emil Szkop, Konrad Sosnowski, Andrzej Lipiec, Łukasz Barański, Katarzyna Sadowska, Mateusz Grynkiewicz zdobyli wyróżnienie w konkursie "Kangur matematyczny"

2007/2008

  • Michał Cichocki - wyróżnienie w konkursie "Kangur matematyczny"

2011/2012

  • III miejsce na Mazowszu w Międzynarodowym Konkursie Matematyczny Kangur w kategorii upowszechnianie wiedzy matematycznej wśród młodzieży – za liczbę uczestników konkursu reprezentujących naszą szkołę

2020/2021

  •  Karol Chądzyński zakwalifikował się do finału Praskiego Konkursu Matematycznego

Biologia

2000/2001

  • Hanna Żórawska otrzymała nagrodę za plakat "Mózg", wykorzystany do promowania "Światowego Tygodnia Mózgu" w Krakowie

2003/2004

  • I miejsce - Konrad Mikulski, II miejsce - Renata Kłos, III miejsce - Katarzyna Koprowska w Międzyszkolnym Praskim Konkursie Biologicznym

2004/2005

  • Bartosz Nadolski i Katarzyna Grabowska zostali finalistami etapu wojewódzkiego XX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
  • I miejsce - Renata Kłos, III miejsce - Sylwia Niedziałek w Międzyszkolnym Praskim Konkursie Biologicznym

2005/2006

  • Monika Burzyńska otrzymała wyróżnienie za prezentację multimedialną "Dlaczego krew ratuje życie" w konkursie pt. "Moja Szkoła na Pikniku Naukowym" zorganizowanym przez Polskie Radio BIS
  • III miejsce - Renata Kłos w Międzyszkolnym Praskim Konkursie Biologicznym

2006/2007

  • Piotr Grzybowski i Marlena Gapińska zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Znajomości Afryki
  • II miejsce - Aneta Antoszkiewicz w Międzyszkolnym Praskim Konkursie Biologicznym

2008/2009

  • Zuzanna Ostrzeszewicz otrzymała I nagrodę za plakat w konkursie organizowanym przez Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego "Karol Darwin - fascynacja przyrodą"

2009/2010

  • Karolina Sarna zajela III miejsce w VII Praskim Konkursie Biologicznym
  • Elwira Kukulka zakwalifikowala sie do etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

2010/2011

  • W VIII edycji Praskiego Miedzyszkolnego Konkursu Biologicznego Martyna Wosik zajela I miejsce, Marcin Zebrowski – III miejsce

2014/2015

  • Julia Wójcik została laureatką warszawskiego konkursu Ambasador Zdrowia organizowanego przez Fundację LifeSkills pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty

2016/2017

  • Natalia Antas zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Biologicznym

Chemia

2001/2002

  • Aleksandra Maciejewska zajęła  III miejsce w I Praskim Międzyszkolnym Konkursie Chemicznym pt. "Praca z uczniem zdolnym"

2002/2003

  • Michał Gajzler i Kamil Lorenc otrzymali wyróżnienia w Praskim Międzyszkolnym Konkursie Chemicznym pt. "Praca z uczniem zdolnym"

2005/2006

  • Renata Kłos otrzymała wyróżnienie w Praskim Międzyszkolnym Konkursie Chemicznym pt. "Praca z uczniem zdolnym"

2004/2005

  • "Ignacy Łukasiewicz - prekursor przemysłu naftowego" - Tomasz Bieliński, Maciej Brzozowski i Robert Antosik otrzymali wyróżnienie za pracę konkursową - film pt. "Ropa naftowa a wojna w Iraku"

2006/2007

  • "Ignacy Mościcki - prezydent, polityk, naukowiec, technolog" - Maciej Chłopecki, Krzysztof Hapoński. Krzysztof Ciąpała, Aleksander Struś, Jakub Tracz zajęli II miejsce za piosenkę i krótką inscenizację "Życie i praca Ignacego Mościckiego" zaprezentowaną przy akompaniamencie keyboardu i gitary; Anna Kujawa, Justyna Muras, Agnieszka Pych otrzymały dyplom za album

2009/2010

  • Aleksandra Rudzka zdobyla wyróznienie w Praskim Konkursie Chemicznym „Weglowodory”

2010/2011

  • Martyna Wosik zajęła II miejsce w konkursie wiedzy o chemii oraz życiu i dokonaniach Marii Skłodowskiej – Curie
  • Bartosz Bąbik zdobył I miejsece w Praskim Konkursie Chemicznym „Węglowodory”

 2012/2013

  • Przemysław Góra i Adam Klekotko otrzymali wyróżnienia w XII Praskim  Konkursie Chemicznym

2015/2016

  • Łukasz Bulkowski zdobył I miejsce , Agata Jóźwiak zdobyła III miejsce w XV Praskim Konkursie Chemicznym „Krok do matury 15”

Fizyka

2009/2010

  • Urszula Napierała zdobyła wyróżnienie w konkursie fizycznym „Lwiątko”

Konkursy recytatorskie

1998/1999

  • Katarzyna Mulewicz - I miejsce, Paulina Gawryszewska - II miejsce w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim "Magia Słowa"

1999/2000

  • Jędrzej Chwiejczak - I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim

2000/2001

  • Jędrzej Chwiejczak - I miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta zorganizowanym przez CV LO im. Z. Herberta w Białołęce

2001/2002

  • Urszula Kacprzak - II miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta, Anna Ciepłowska - III miejsce, Marta Perzyna - wyróżnienie

2004/2005

  • Tomasz Bieliński finalistą w VI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej w kategorii poezji śpiewanej

2005/2006

  • Łukasz Paczuski - wyróżnienie specjalne w II edycji Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej "Witaj, majowa jutrzenko" organizowanego przez Katolicki Zespół Edukacyjny im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie oraz Stowarzyszenie na rzecz Oświaty i Wychowania "Bono Juventutis"
  • Katarzyna Sadowska zakwalifikowała się do finału III edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej

2006/2007 

  • Karolina Sokołowska - II miejsce w III Warszawskim Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta, Patrycja Tronina, Katarzyna Sokołowska - wyróżnienie

2008/2009

  • W V Warszawskim Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta: I miejsce zajęła Karolina Sokołowska , II - Monika Wróblewska, III - Marta Jakubisiak, IV - Mateusz Kamiński; wyróżnienia przyznano: Żanecie Pawłowskiej, Martynie Sandach , Paulinie Niziuk
  • Karolina Kołpak zajęła II miejsce , Monika Wróblewska i Aleksandra Wisz - III miejsce w VI Mazowieckim Przeglądzie Recytatorskim Jednego Poety
  • Mateusz Kamiński zajął II miejsce, Agnieszka Smoleńska - otrzymała wyróżnienie w konkursie recytatorskim poezji pokolenia Kolumbów "Pamięci pokolenia."
  • III miejsce dla Mateusza Kamińskiego w konkursie  recytatorskim "Magia słowa"
  • wyróżnienia dla Mart Jakubisiak i Kajetana Szewczyka w konkursie recytatorskim "Magia słowa"

2009/2010

  • MateuszKaminski zajal I miejsce, Monika Wróblewska – II miejsce, Marta Jakubisiak – V miejsce, Katejan Szewczyk otrzymal wyróznienie w VI edycji Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Zbigniewa Herberta
  • Kajetan Szewczyk zajal II miejsce, Mateusz Kaminski – III miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Zolnierskiej i Niepodleglosciowej
  • Mateusz Kaminski zajal II miejsce, Marta Jakubisiak zdobyla wyróznienie w XV Dzielnicowym Konkursie Recytarorskim „Magia slowa”
  • Kajetan Szewczyk zajal III miejsce, Mateusz Kaminski zdobyl wyróznienie; w VII edycji Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej „Witaj majowa jutrzenko”

2010/2011

  • w VII edycji Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Zbigniewa Herberta Monika Wróblewska zajęła I miejsce, Mateusz Narloch – II miejsce, Mateusz Kamiński otrzymał wyróżnienie
  • w VI edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego Mateusz Narloch zajął I miejsce, Kajetan Szewczyk – II miejsce
  • w III edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Pokolenia Kolumbów „Pamięci Pokolenia..” Mateusz Narloch zajął I miejsce

2011/2012

  • Anna Mazurek, uczennica klasy 1a, zdobyła wyróżnienie w III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Pół żartem, pół serio – o mężczyznach”
  • Konkursowi patronował Burmistrz Dzielnicy Wilanów oraz Muzeum Pałac w Wilanowie
  • Mateusz Kopczyński otrzymał wyróżnienie w VIII edycji Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Zbigniewa Herberta
  • Paulina Laskowska otrzymała wyróżnienie w VII edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego

2012/2013

  • Mateusz Narloch zajął I miejsce w IX edycji Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Zbigniewa Herberta

2013/2014

  • W X Warszawskim Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta  
    V miejsce zajęła Katarzyna Gomuła,  wyróżnienie otrzymała Gabriela Dzięgielewska
  • W IX edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego
    w kategorii recytacji I miejsce zajęła Gabriela Dzięgielewska

2014/2015

  • W XI Warszawskim Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta   I miejsce zajęła Gabriela Dzięgielewska, wyróżnienie uzyskała Hanna Oźmin-Ostrowska
  • W VII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Pokolenia Kolumbów „Pamięci pokolenia” I miejsce zajął Damian Matuszak, II miejsce – Hanna Oźmin-Ostrowska

2015/2016

  • Agata Szmurło otrzymała wyróżnienie w kategorii recytacji w XIV Ogólnopolskim Konkursie Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej
  • Agata Szmurło otrzymała wyróżnienie w VIII Konkursie Recytatorskim Poezji Pokolenia Kolumbów

2016/2017

  • Agata Szmurło zajęła I miejsce w XIV Mazowieckim Przeglądzie Recytatorskim Jednego Poety – Rafała Wojaczka
  • Katarzyna Włodarczyk uzyskała wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim w ramach I Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta
  • Jan Stachura uzyskał wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim w ramach I Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta
  • Żaneta Deniszewska  zajęła III miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Pokolenia Kolumbów

2017/2018

  • Maksym Tarchevsky zajął 1. miejsce w kategorii j. rosyjski oraz zdobył  wyróżnienie w kategorii j. ukraiński w  Międzyszkolnym Konkursu Recytatorskim poezji polskiej w tłumaczeniu obcojęzycznym :” Odpowiednie dać obce słowo”

2018/2019

  • Nikola Leśniak-Paduch została laureatką XIII „Rytmów nieskończoności” Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego.
  • Karolina Kurek otrzymała wyróżnienie w kategorii recytacji III. Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta

2019/2020

  • Karolina Kurek otrzymała wyróżnienie w kategorii recytacja na IV Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta
  • Miriam Hmissi zajęła  III miejsce w kategorii recytacja na IV Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta
  • Wiktoria Napora laureatka trzeciego miejsca w  Międzyszkolnym Konkursu Recytatorskim poezji polskiej w tłumaczeniu obcojęzycznym :” Odpowiednie dać obce słowo”, kategoria język rosyjski

Konkursy teatralne

1999/2000

  • III nagroda dla "Koła Żywego Słowa" za spektakl "Dziady cz. II" na VI Warszawskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Maska'99"

2002/2003

  • wyróżnienie za spektakl "Podróże Pana Cogito" na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Szkolnych "Melpomena w szkolnej ławce"

2003/2004

  • wyróżnienie dla Teatru NIE-NA-ŻARTY za spektakl "Jaskinia Filozofów" na III Młodzieżowym Festiwalu Teatralnym KLASK 2003
  • wyróżnienie aktorskie dla Mileny Hernik na IV Festiwalu Teatrów Amatorskich "Garderoba Białołęki"
  • III miejsce za spektakl "Popcorn" na Przeglądzie Teatrów Amatorskich "Kamyk" organizowanym przez LXX LO im. A. Kamińskiego

2005/2006

  • nagroda dla śpiewającego aktora Tomasza Bielińskiego w spektaklu "Teatrzyk Zielona Gęś" w Warszawskim Międzyszkolnym Festiwalu Teatralnym

2008/2009

  • udział w VII Przeglądzie Teatralnym Melpomena w szkolnej ławce organizowanym przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

Konkursy piosenki

1998/1999

  • IV miejsce dla szkolnego zespołu muzycznego "99" w Dzielnicowym Konkursie Piosenki

1999/2000

  • I miejsce dla szkolnego zespołu muzycznego w Dzielnicowym Przeglądzie Piosenki i III miejsce w Dzielnicowym Przeglądzie Zespołów Muzycznych. Skład zespołu: Agnieszka Nitka, Łukasz Kaczmarek, Łukasz Chmurski

2000/2001

  • wyróżnienie dla zespołu muzycznego "Iglon" w Dzielnicowym Przeglądzie Piosenki

2004/2005

  • III nagroda dla Tomasza Bielińskiego w Dzielnicowym Przeglądzie Piosenki

2011/2012

  • Duet wokalny Nicola Kasanji i Paulina Wawrzyniak nagrodzony wyróżnieniem w X Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej
  • Duet Nicola Kasanji i Paulina Wawrzyniak zdobył II miejsce w VII edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego, duet Anna Mazurek i Ola Trzcińska – III miejsce

2012/2013

  • Marianna Kowalewska zajęła I miejsce w VIII Praskim Konkursie Patriotycznym w kategorii „pieśni i piosenki patriotyczne”
  • Anna Mazurek otrzymała wyróżnienie w Warszawskim Przeglądzie Piosenki Anglojęzycznej zorganizowanym przez Dom Kultury Włochy

2013/2014

  • W IX edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego w kategorii pieśń i piosenka patriotyczna –  I miejsce zajęła Anna Mazurek, III miejsce -  Aleksandra Morawska, wyróżnienie uzyskała Natalia Kleniewska
  • W XII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej organizowanym przez Związek Piłsudczyków i  centralną Bibliotekę w kategorii wokalnej I miejsce zajęła Natalia Kleniewska, wyróżnienie przyznano Magdalenie Walczak i  Szymonowi Rostkowi

2014/2015

  • Natalia Kleniewska i Tomasz Dziubiński  zajęli III miejsce w kategorii wokalno-muzycznej podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego w Lublinie

2016/2017

  • Małgorzata Gawin i Kinga Wójcik zajęły III w kategorii muzycznej XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego  w Lublinie
  • Wiktoria Aninowska zdobyła I wyróżnienie w IX Mazowieckim Przeglądzie Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką poprowadź 2016”
  • Wiktoria Aninowska ze swoim zespołem zajęła I miejsce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

2018/2019

  • Duet Casu et Forte zająłIII miejsce w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim, Lublin 2019
  • Duet Casu et Forte otrzymał wyróżnienie w Dzielnicowym Konkursie Pieśni Patriotycznej  Z pieśnią ku wolności

2019/2020

  • Franciszek Karandziej – laureat trzeciego miejsca w  Ogólnopolskim Konkursie Wierszy i Piosenek Tematycznych XIV  Rhymes and Songs Festival, kategoria język angielski
  • Kwartety wokalno - instrumentalneZjawa i 99 zdobyły wyróżnieniaw kategorii muzycznej  XX. Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego, Lublin 2020

2020/2021

  • Aleksandra Kotowicz i Wiktoria Napora – laureatki drugiego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie  Wierszy i Piosenek Tematycznych w Języku Obcym XV Rhymes and Songs Festival – kategoria język niemiecki

Konkursy literackie

2000/2001

  • Monika Wołoszka zajęła II miejsce w konkursie na esej dotyczący twórczości Zbigniewa Herberta organizowanym przez CV LO w Białołęce ; Monika Wołoszka i Michał Nitka znaleźli się wśród dziesięciu finalistów w Konkursie Wiedzy o Zbigniewie Herbercie (przeprowadzonym przez Gminny Ośrodek Kultury w Białołęce i Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza)
  • Tina Marchwicka zajęła II miejsce w Dzielnicowym Konkursie Literackim (kategoria - poezja)

2001/2002

  • Tina Marchwicka zajęła II miejsce w konkursie literackim organizowanym przez Liceum im. Z. Herberta w Białołęce (kategoria - twórczość własna)
  • Michał Nitka zwyciężył w konkursie literacko-biograficznym "Tropami Wyobraźni, Tropami Nauki" poświęconym życiu i twórczości Juliusza Verne'a i Stanisława Lema

2002/2003

  • Milena Hernik zdobyła II miejsce w Ogólnowarszawskim Konkursie Literacko-Biograficznym "J.J.R. Tolkien - Władca Pierścieni"
  • Kamila Rosłoniec i Aldona Kaczorek zajęły I, a Magdalena Pająk II miejsce w konkursie literacko-plastycznym "Co z bogatego dziedzictwa kulturowego narodu polskiego zaprezentowałbyś na europejskim forum?"

2003/2004

  • Joanna Golik zajęła III miejsce w Ogólnowarszawskim Konkursie Literacko-Biograficznym "Zaczarowany dorożkarz" poświęconym życiu i twórczości K. I. Gałczyńskiego
  • Agnieszka Hornstein zajęła I miejsce w konkursie na twórczość własną inspirowaną utworami Zbigniewa Herberta w ramach III Festiwalu Herbertowskiego
  • Dawid Żywek zajął I miejsce, Aleksandra Kowalewska zajęła II miejsce, Marcin Grzelka zajął III miejsce w konkursie na interpretację wiersza z "Epilogu burzy" w ramach III Festiwalu Herbertowskiego

2005/2006

  • Agnieszka Hornstein otrzymała II nagrodę w konkursie literackim "Kamyk równy samemu sobie/pilnujący swych granic...", czyli poznawanie sensu rzeczy i sensu świata z poezją Zbigniewa Herberta", towarzyszącym Zjazdowi Szkół Hebertowskich w Żerkowie

2006/2007

  • Łukasz Trębicki otrzymał wyróżnienie w konkursie na recenzję filmową, organizowanym w Kinie Muranów (Edukacja filmowa Nowe Horyzonty)

2008/2009

  • Bartosz Stępniewski, Aneta Utracka, Katarzyna Włodarska zakwalifikowali się do II etapu Konkursu "Pan Cogito czyta Herberta"

2009/2010

  • Wojciech Marcinkiewicz zajął I miejsce, Katarzyna Płochocka – III miejsce, Aneta Utracka otrzymała wyróżnienie w konkursie na esej „Moje pierwsze spotkanie z poezją Zbigniewa Herberta”
  • Ewelina Lipska zajela II miejsce w Dzielnicowym Konkursie " Rok 2009 - rokiem Juliusza Slowackiego"
  • Katarzyna Plochocka otrzymala wyróznienie w konkursie na utwór poetycki o tematyce warszawskiej "Warszawa" organizowanym przez Stoleczne Centrum Edukacji Kulturalnej
  • Alina Tucholka zdobyla II miejsce w konkursie „Moja wojna futbolowa” towarzyszacym nagrodzie im. Ryszarda Kapuscinskiego na reportaz literacki
  • Alina Tucholka zajela II miejsce w III Warszawskim Konkursie Pisania Listów „Listy z Szafarni” w ramach projektu „Chopinowskie Licealia”
  • Natalia Szczurowska zajela I miejsce w konkursie literackim w ramach projektu „Chopinowskie Licealia”

2010/2011

  • Alina Tucholka zdobyla I miejsce w dziedzinie prozy w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim imienia Stanislawa Grochowiaka
  • Alina Tucholka zajela II miejsce w konkursie „Down obok mnie” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów z Zespolem Downa „Bardziej Kochani”
  • Damian Filipowicz otrzymal wyróznienie w konkursie literackim „Kijem w mrowisko – mlodzi mistrzowie pióra”
  • Alina Tucholka otrzymala wyróznienie w VI Konkursie Literackim „Praskiej Przystani Slowa” w kategorii proza
  • Alina Tucholka zajela I miejsce w dzielnicowym konkursie literackim „Magia slowa”
  • Lukasz Zawadzki otrzymal wyróznienie w II Janowym Turnieju Literackim na esej inspirowany twórczoscia Jana Twardowskiego

2011/2012

  • Iga Bielawska zdobyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie Płynąć pod prąd
  • Rafał Żemojć otrzymał II nagrodę w ogólnopolskim konkursie na esej inspirowany twórczością Zbigniewa Herberta, Łukasz Zawadzki otrzymał III nagrodę

2012/2013

  • Kamil Zwierzchowski zajął I miejsce, Oliwia Kalinowska – II miejsce w konkursie „Język polski w relacjach o dziejach Bazaru Różyckiego” organizowanym przez Fundację Laboratorium Reportażu przy Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego
  • Tomasz Grabiński i Adrian Skorupka zostali finalistami XXV Festiwalu Poezji Współczesnej zorganizowanego przez XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie
  • Dominika Karnacewicz została laureatką III miejsca w XIII Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Ortografia na medal” (w kategorii szkół ponadgimnazjalnych), organizowanym  pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów
  • Karolina Domańska zajęła I miejsce, Tomasz Grabiński – II miejsce w XV edycji konkursu literackiego „Magia słowa” w kategorii poezja
  • Aleksandra Kurowska zajęła II miejsce, Karolina Głowacka – II miejsce w XV edycji konkursu literackiego „Magia słowa” w kategorii proza

2014/2015

  • Adrianna Żminkowska zajęła I miejsce w konkursie „Kijem w mrowisko – młodzi mistrzowie pióra i pięciolinii”

2015/2016

  • Agata Szmurło z klasy 2 a została finalistką Turnieju Jednego Wiersza
  • Sara Wróbel zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Kijem w mrowisko” – młodzi mistrzowie pióra

2016/2017

  • Sara Zwierzyńska zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Kijem w mrowisko”– młodzi mistrzowie pióra

2018/2019

  • Marta Kotecka otrzymała I nagrodę za esej na II Ogólnopolskim Konkursie na wiersz lub esej inspirowany twórczością Zbigniewa Herberta z okazji XX Zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół

2020/2021

  • Anna Lusawa otrzymała wyróżnienie w kategorii poezja w ogólnopolskim Konkursie Literackim „GAZETY OBYWATELSKIEJ“ we Wrocławiu

Konkursy plastyczne

1999/2000

  • wyróżnienia dla Moniki Kielak, Magdaleny Wilkanowskiej, Przemysława Kilmana w konkursie "Świat roślin i wodny"

2001/2002

  • wyróżnienie dla Magdaleny Niegowskiej w konkursie plastyczno-historycznym poświęconym Henrykowi Sienkiewiczowi

2009/2010

  • Kasper Błaszczyk zajął III miejsce w konkursie plastycznym „Pan Cogito Zbigniewa Herberta w krzywym zwierciadle karykatury”
  • Jakub Gutowski zajal I miejsce, Aleksandra Mianowana otrzymala wyróznienie w konkursie plastycznym „200. rocznica urodzin kompozytora Fryderyka Chopina”
  • Agnieszka Wójcik zajela I miejsce, Jakub Gutowski otrzymal wyróznienie w konkursie plastycznym „Chopin: muzyka, zycie, epoka”

2010/2011

  • w Praskim Konkursie Patriotycznym im. gen. Jakuba Jasinskiego Agnieszka Wójcik zajela I miejsce
  • Katarzyna Gajek zajela I miejsce, Agnieszka Wójcik – II miejsce w kategorii plastycznej Dzielnicowego Festiwalu Twórczosci Szkolnej

2013/2014

  • W IX edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego w kategorii plastycznej  Katarzyna Sadowska zdobyła wyróżnienie

2014/2015

  • Ada Owsianko otrzymała wyróżnienie w kategorii plastycznej konkursu „Jeszcze się Polska o nich upomni – pamięci Żołnierzy Wyklętych”

2015/2016

  • Katarzyna Rożek zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Kopiujemy francuskich impresjonistów!”

2016/2017

  • Dagmara Mariańska otrzymała wyróżnienie w kategorii plastycznej XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego w Lublinie
  • Zuzanna Pawlik i Dagmara Mariańska zajęły III miejsce, a Zuzanna Kowzan i Wiktoria Matejuk i uzyskały wyróżnienie w Konkursie Plastycznym w ramach I Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta
  • Magdalena Falba zdobyła nagrodę specjalną za grafikę komputerową w Konkursie Plastycznym w ramach I Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta
  • Ada Owsianko zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „I Ty możesz być jak Delacroix albo Monet”
  • Oskar Wyszyński zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „I Ty możesz być jak Delacroix albo Monet”

2018/2019

  • Antonina Kapica z zajęła III miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”
  • Aleksandra Gawrych  otrzymała wyróżnienie w kategorii plastycznej III. Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta
  • Krzysztof Skóra zajął I. miejsce, Lena Kaczmarska II. miejsce,  Antoni Drozdowski III. miejsce w kategorii plastycznej III. Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta

2019/2020

  • Iga Gajewska zajęła II miejsce, a Wiktoria Buratyńska - III miejsce w kategorii plastycznej na IV Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta

2020/2021

  • Anna Lusawa zajęła III miejsce w kategorii plastycznej V Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta

Konkursy fotograficzne

2001/2002

  • Patrycja Sołtan zajęła II miejsce w konkursie fotograficznym "Święto Warszawy"
  • Patrycja Sołtan zajęła I miejsce w kategorii "Niezwykłe kształty" w Konkursie pt. "Ekofoto" organizowanym przez III Warszawską Drużynę Harcerską "Droga" przy wsparciu Wydziału Kultury w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe i Dzielnicowego Centrum Promocji Kultury; w następnych latach w tym samym konkursie

2002/2003

  • Patrycja Sołtan zajęła II miejsce za cykl "Potęga żywiołu"

2003/2004

  • Marta Słowik została wyróżniona za zdjęcie "Ptak"

2005/2006

  • Agnieszka Hornstein zdobyła III nagrodę w zorganizowanym przez Muzeum Historyczne m.st. Warszawy IX konkursie fotograficznym dla uczniów warszawskich szkół pt. "Warszawa, jakiej nie znamy"

2008/2009

  • wyróżnienie dla Aleksandry Mianowanej w konkursie fotograficznym "Śladami mniejszości narodowych w Warszawie i na Mazowszu"

2009/2010

  • Aleksandra Mianowana zajela III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Chopin w przyrodzie i kulturze Mazowsza”

2010/2011

  • W konkursie fotograficznym „Moja Praga” organizowanym przez L LO i Muzeum Warszawskiej Pragi wyróżnienia otrzymali: Dominika Góralska, Kamil Graczyk, Jan Krzysztofowicz i Wojtek Świstak

2014/2015

  • Adrianna Pszczoła zajęła II miejsce w konkursie fotograficznym "Praga Południe - okno na świat historii"
  • Bartłomiej Zadrożny uzyskał wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Rozwiń talent”

2016/2017

  •  Zuzanna Pawlik zajęła II miejsce w Konkursie Fotograficznym w ramach I Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta

2019/2020

  • Daria Kolotylo zajęła III miejsce w kategorii ftograficznej XX Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego

2020/2021

  • Anna Lusawa zdobyła GRAND PRIX w kategorii fotograficznej szkół ponadpodstawowych w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim w Lublinie
  • Anna Lusawa otrzymała wyróżnienie w V Mazowieckim Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta w kategorii fotografia

Konkursy filmowe

2006/2007

  • Kamil Raczko otrzymał wyróżnienie w konkursie filmowym "Szkolne kadry" organizowanym przez Wiadomości24.pl

2012/2013

  • Maria Staszak zajęła I miejsce, Magdalena Węglińska – II miejsce, Karolina Okręglak – Hoty – III miejsce w Praskim Konkursie Wiedzy o Filmie pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Nowe Horyzonty

2014/2015

  • W II Warszawskim Konkursie Wiedzy o Filmie I miejsce zajął Emil Batko, II miejsce  - Sebastian Jagodziński

2015/2016

  • Emil Batko zajął III miejsce w IV Warszawskim Konkursie Wiedzy o Filmie

2016/2017

  • Krzysztof Fryc uzyskał wyróżnienie w V Warszawskim Konkursie Wiedzy o Filmie

2018/2019

  • Julia Ziach zajęła III miejsce, Krzysztof Rowicki otrzymał wyróżnienie w VII. Warszawskim Konkursie Wiedzy o Filmie

2019/2020

  • Krzysztof Rowicki i Julia Rałowska otrzymali wyróżnienie w VIII Warszawskim Konkursie Wiedzy o Filmie
  • Magdalena Sigvardsson zdobyła I miejsce w kategorii film w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficzno-Filmowy „Wybaczenie” ogłoszonym przez Ambasadę Niemiec

2020/2021

  • Gustaw Blachowski został laureatem III miejsca, a Szymon Bizan  zdobył wyróżnienie w IX Warszawskim Konkursie Wiedzy o Filmie

 

Konkursy historyczne

2002/2003

  • Paweł Popławski zajął I miejsce w konkursie "Sławni mieszkańcy Pragi Południe - zasłużeni dla nauki, kultury i sztuki"

2004/2005

  • Zuzanna Milewska, Monika Cieślak, Małgorzata Kosiarek, Joanna Rybczyńska, Aleksandra Rumianowska, Jakub Jastrzębski zdobyli I wyróżnienie za pracę pt. "Z życia wzięte? Trzy oblicza codzienności we Włodawie 1944-1945" w IX edycji konkursu historycznego "Codzienność w czasie przełomu 1944-45" zorganizowanego przez Ośrodek KARTA i Fundację Batorego

2008/2009

  • Patrycja Wielądek zajęła II miejsce w Konkursie "Historia Pragi"

2009/2010 –

  • Karolina Bieniewicz otrzymala wyróznienie w finale konkursu poswieconego hisorii i kulturze Zydów polskich organizowanego przez Fundacje „Szalom”

2010/2011 –

  • Adrian Nowicki – Lenart zajal I miejsce w VII Dzielnicowym Konkursie Katynskim „Polegli na nieludzkiej ziemi”

2013/2014

  • W konkursie „O działalności wytwórczej, życiu społecznym i folklorze miejskim na prawym brzegu Wisły - wczoraj, dziś i jutro. Rewitalizacja starej Pragi” I miejsce zdobyła Julia Gryza za pracę pt „Zegarmistrz”, III miejsce uzyskały Olga Czapska i Magdalena Brzezińska za pracę i wywiad pt „Czasy się zmieniają – szewc też”, wyróżnienie otrzymali Bartosz Polakiewicz i Natalia Chechłowska za pracę pod nazwą „Wywiad z zegarmistrzem panem Julianem Jasionowskim”

2014/2015

  • W Ogólnopolskim Konkursie „Jan Nowak Jeziorański – od Państwa Podziemnego do wolnej Polski”  II miejsce zajęła drużyna I (Magda Brzezińska,  Kinga Wróblewska i Tomasz Gołaszewski), wyróżnienie uzyskała drużyna II (Natalia Chechłowska, Daria Łada i Angelika Rosińska)
  • Sara Wróbel uzyskała wyróżnienie w konkursie „Świadkowie wydarzeń dziejowych”

2016/2017

  • Katarzyna Łapot i Dagmara Cholewińska zajęły III miejsce w XIII Dzielnicowym Konkursie Katyńskim Polegli na nieludzkiej ziemi

2018/2019

  • Dagmara Cholewińska zajęła I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Historycznym W walce o Niepodległość (kategoria: Pamiętnik)

Osiągnięcia sportowe

1998/1999

  • III miejsce w sztafecie chłopców 4 x 250 m w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • I miejsce w sztafecie chłopców 4 x 250 m w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • III miejsce w sztafecie dziewcząt 4 x 250 m w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • III miejsce w biegu chłopców na 60 m w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • III miejsce w biegu dziewcząt na 60 m w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe

2001/2002

  • Dawid Żywek - złoty medal w biegu na 1500 m w XXXV Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży
  • Konrad Zając - brązowy medal w biegu na 3000 m w XXXV Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży
  • Dawid Żywek - I miejsce w biegach przełajowych na 1500 m w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • Konrad Zając - I miejsce w biegach przełajowych na 3000 m w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • Michał Krzemiński - I miejsce w biegu na 60 m w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • II miejsce w tenisie stołowym chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • III miejsce w sztafecie 4 x 250 m chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • III miejsce w tenisie stołowym dziewcząt w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe

2002/2003

  • I miejsce chłopców w stylu dowolnym w I Mistrzostwach Polski w Pływaniu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Słupsku
  • I miejsce dziewcząt w sztafecie 4 x 50 m w stylu dowolnym i klasycznym w I Mistrzostwach Polski w Pływaniu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Słupsku
  • II miejsce dziewcząt w stylu dowolnym w I Mistrzostwach Polski w Pływaniu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Słupsku
  • II miejsce dziewcząt w stylu klasycznym w I Mistrzostwach Polski w Pływaniu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Słupsku
  • I miejsce w biegu chłopców na 1000 m w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • II miejsce w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • II miejsce w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe

2003/2004

  • I miejsce chłopców w stylu dowolnym w II Mistrzostwach Polski w Pływaniu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Słupsku
  • II miejsce dziewcząt w sztafecie 4 x 50 m w stylu dowolnym w II Mistrzostwach Polski w Pływaniu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Słupsku
  • III miejsce w stylu grzbietowym, w sztafecie 4 x 50 m w II Mistrzostwach Polski w Pływaniu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Słupsku
  • III miejsce dziewcząt w stylu grzbietowym w II Mistrzostwach Polski w Pływaniu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Słupsku
  • III miejsce chłopców w stylu grzbietowym w II Mistrzostwach Polski w Pływaniu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Słupsku
  • II miejsce w piłce ręcznej chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • II miejsce w skoku w dal chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • III miejsce w piłce koszykowej dziewcząt w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe

2004/2005

  • II miejsce w piłce ręcznej chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe

2005/2006

  • I miejsce w piłce ręcznej chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • I miejsce w biegu na 1000 m chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • II miejsce w sztafecie olimpijskiej chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe

2006/2007

  •  I miejsce w piłce ręcznej chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • II miejsce w piłce siatkowej dziewcząt w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • II miejsce w piłce koszykowej chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • III miejsce w piłce siatkowej chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • Aneta Mielcarz - III miejsce w Dzielnicowym konkursie wiedzy "Historia polskiej piłki siatkowej"

2007/2008

  • I miejsce w biegu przełajowym na 1000 m, Martyna Dobrzyńska w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • II miejsce w biegu przełajowym na 2000 m, Katarzyna Stasiecka w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • I miejsce w piłce siatkowej dziewcząt w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • II miejsce w piłce ręcznej dziewcząt w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • II miejsce w piłce ręcznej chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
  • III miejsce w piłce koszykowej dziewcząt w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe

2008/2009

  • Martyna Dobrzyńska - złoty medal w biegu przełajowym na 1000m w XLII Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży
  • IV miejsce w piłce ręcznej dziewcząt Dzielnicy Praga Południe w XLII Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży
  • II miejsce w piłce ręcznej chłopców Dzielnicy Praga Południe w XLII Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży
  • I miejsce w piłce nożnej chłopców Dzielnicy Praga Południe
  • tytuł  mistrzyni Polski juniorów w judo dla Katarzyny Stasieckiej
  • II miejsce w Pucharze Polski w judo dla Jakuba Zięcia
  • II miejsce w mistrzostwach świata hokeju na lodzie juniorów dywizji dla Filipa Komorskiego

2009/2010

  • II miejsce drużynowo w biegach przełajowych dziewcząt - Mistrzostwa Dzielnicy Praga Poludnie w ramach Warszawskiej Olimpiady Mlodziezy Szkól Ponadgimnazjalnych
  • II miejsce w piłce ręcznej chłopców - Mistrzostwa Dzielnicy Praga Poludnie w ramach Warszawskiej Olimpiady Mlodziezy Szkól Ponadgimnazjalnych
  • III miejsce drużynowo w biegach przełajowych chłopców - Mistrzostwa Dzielnicy Praga Poludnie w ramach Warszawskiej Olimpiady Mlodziezy Szkól Ponadgimnazjalnych
  • III miejsce w piłce nożnej chłopców - Mistrzostwa Dzielnicy Praga Poludnie w ramach Warszawskiej Olimpiady Mlodziezy Szkól Ponadgimnazjalnych
  • IV miejsce w sportowej klasyfikacji generalnej szkół ponadgimnazjalnych Dzielnicy Praga Południe

2010/2011

Mistrzostwa Dzielnicy Praga Poludnie w ramach Warszawskiej Olimpiady Mlodziezy Szkól Ponadgimnazjalnych:

  • I miejsce w biegu przelajowym na 1500 metrów - Bartlomiej Flaga
  • II miejsce druzynowo w biegach przelajowych chlopców
  • III miejsce w pilce siatkowej dziewczat, - III miejsce w sztafecie olimpijskiej chlopców
  • IV miejsce w biegu na 300 metrów – Robert Trzcinski
  • IV miejsce w biegu na 600 metrów – Ewa Jabluszewska
  • IV miejsce w biegu na 900 metrów – Mariusz Wnuk
  • IV miejsce w pilce koszykowej chlopców
  • IV miejsce w koedukacyjnym turnieju pilki siatkowej
  • V miejsce w pilce siatkowej chlopców
  • VI miejsce w sztafecie olimpijskiej dziewczat
  • VI miejsce w rzucie pilka lekarska – Sebastian Baginski i Joanna Baltaziuk

I Mokotowski Bieg Niepodległości

  • I miejsce – Diana Rodak
  • II miejsce – Magda Wojtasik

2011/2012

  • Mistrzostwa Dzielnicy Praga Południe: Diana Rodak - II miejsce w biegu przełajowym na 2000m
  • I miejsce w piłce koszykowej chłopców

2012/2013

  • Mistrzostwo Dzielnicy Praga Południe w piłce koszykowej chłopców
  • V miejsce w piłce siatkowej dziewcząt w Mistrzostwach Dzielnicy Praga - Południe
  • V miejsce w piłce nożnej chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy Praga – Południe

2013/2014

  • Mistrzostwo dzielnicy Praga Południe w piłce koszykowej chłopców
  • IV miejsce w Mistrzostwach Warszawy w piłce koszykowej chłopców
  • III miejsce w piłce siatkowej dziewcząt dzielnicy Praga Południe

2014/2015

  • Mistrzostwo dzielnicy Praga Południe w piłce koszykowej chłopców
  • Mistrzostwo dzielnicy Praga Południe w piłce koszykowej dziewcząt
  • Mistrzostwo dzielnicy Praga Południe w piłce ręcznej chłopców
  • IV miejsce w piłce ręcznej dziewcząt dzielnicy Praga Południe
  • Wicemistrzostwo dzielnicy w piłce siatkowej dziewcząt
  • Wicemistrzostwo Warszawy w piłce koszykowej chłopców
  • V miejsce w warszawskich rozgrywkach piłki koszykowej dziewcząt
  • V miejsce w warszawskich rozgrywkach piłki ręcznej chłopców
  • Marta Perkowska zajęła II miejsce, a  Aniela Trojanowska X miejsce w dzielnicy w biegach przełajowych dziewcząt

2015/2016

  • I miejsce w piłce ręcznej chłopców
  • II miejsce w piłce koszykowej chłopców
  • II miejsce piłce nożnej chłopców
  • III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt
  • III miejsce w piłce koszykowej dziewcząt

2016/2017

  • Maciej Janus – II miejsce w biegu przełajowym na 3000 m
  • Jakub Maliszewski – III miejsce w biegu przełajowym na 1500 m
  • II miejsce w piłce koszykowej chłopców
  • III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt

Inne konkursy

1997/1998

  • nasi uczniowie zajęli 5 pierwszych miejsc w swojej kategorii wiekowej w konkursie "350 lat Pragi"

1999/2000

  • Jacek Kowalczyk otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na najlepszy slogan reklamowy dotyczący planszowej gry edukacyjnej

2001/2002

  • Paweł Kaim otrzymał wyróżnienie dla za pracę "Miejsce, które chciałbym utrwalić w pamięci" w Konkursie Dzielnicowym "Ocalić od zapomnienia...
  • II nagroda od Prezydenta Miasta st. Warszawy za opracowanie niestandardowej trasy turystycznej z okazji Święta Warszawy w ramach konkursu "Edukacja regionalna - dziedzictwo kulturowe w regionie"
  • grupa uczniów: Jakub Chrzanowski, Julia Dmeńska, Dagmara Gorsiak, Marta Politowska, Anna Włodarska, Marta Woźniak, Monika Wrzesińska, Katarzyna Zalewska zdobyła wyróżnienie zespołowe w IX edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych"

2008/2009

  • Weronika Piórkowska zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Wiedzy Teologicznej
  • Leszek Malesa, Sebastian Wysocki oraz Konrad Wojda 3 e, przeszli do II etapu Konkursu "Polska w NATO"
  • I miejsce w VII edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej dla zespołu MEV Squad ( M.Zawada, K.Krajewski, Ł.Eljasiak)

2010/2011

  • Jakub Tomaszewski zajal IV miejsce w etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego

2011/2012

  • Zespól GLAZY w skladzie: Piotr Krajewski, Pawel Puchalski, Jakub Zakrzewski i Kamil Zawistowski zajal I miejsce w Regionie w projekcie edukacyjnym poswieconym inwestowaniu „Rekiny Przedsiebiorczosci”
  • Tomasz Grzyb, uczeń klasy 3b, zajął III miejsce w etapie wojewódzkim IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Polska w NATO. Tegorocznej edycji przyświecało hasło: Bezpieczna Polska, bezpieczna Europa, bezpieczny świat. Patronem konkursu był Mazowiecki Kurator Oświaty, pan Karol Semik

2012/2013

  • Marta Onyszk z klasy 3 e zakwalifikowała się do trzeciego etapu ogólnopolskiej II Olimpiady Medialnej
  • Piotr Kwaśny zakwalifikował się do II etapu eliminacji okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości

2015/2016

  • Igor Szulim zajął II miejsce i Adrianna Balicka zajęła V miejsce w konkursie wiedzy „Osiągnięcia polskich sportowców w letnich igrzyskach olimpijskich

2018/2019

  • Ewelina Krynicka została finalistką wojewódzkiego  XIX Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” 2019
  • Uczniowie naszej szkoły zajęli 2. miejsce w turnieju debat oksfordzkich w ramach Zjazdu Szkół Herbertowskich w Gdańsku