XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie

Finał roku szkolnego 2020/2021

Po długim czasie zdalnego nauczania wreszcie budynek szkoły ożywił się, zaludnił i wypełnił gwarem uczniów. W ostatnich tygodniach roku szkolnego, chcąc zrekompensować zbyt długie rozstanie, zorganizowaliśmy przeróżne formy reintegracji. 

Oprócz więc zajęć w szkolnej ławce, na boisku czy w cieniu przyszkolnych drzew wędrowaliśmy po Warszawie, poznając historię, tradycje, zabytki bliższej i dalszej okolicy.

I tak odbyły się między innymi wycieczki: „Od Placu Szembeka do Rogatek Grochowskich śladami miejsc zabytkowych i miejsc pamięci”, „Warszawa śladami bohaterów „Lalki” Bolesława Prusa”, „Falenica – historia i przyroda”, „Pomniki przyrody na Saskiej Kępie”. Inni uczestniczyli w warsztatach i grach terenowych w Parku Skaryszewskim, Łazienkach Królewskich, Ogrodzie Saskim oraz w lekcjach biologii w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym.

Członkowie koła historycznego, w ramach edukacji varsavianistycznej, uczestniczyli w spacerze edukacyjnym „Legendy, mity, prawdy, fikcje i zabytki Starej i Nowej Warszawy”.

Duża grupa – 140 uczniów – obejrzało w Teatrze Polskim sztukę wystawioną specjalnie dla naszej szkoły zatytułowaną „3 x Mrożek”.

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się 25 czerwca. Młodzież klas pierwszych, zgromadzona na boisku, złożyła ślubowanie i otrzymała tarcze XCIX LO.

 

Uczniowie wszystkich klas, którzy uzyskali najwyższe wyniki nauczania, otrzymali z rąk dyrektora Liceum Pani Bożeny Gromadzkiej dyplomy i stypendia. Wyróżniono także uczestników konkursów oraz osoby zaangażowane w życie szkoły. Okolicznościowe dyplomy za dobre wyniki w nauce, wysoką frekwencję i działalność społeczną wręczyli wychowawcy klas podczas spotkań w salach lekcyjnych. 

 

Delegacja uczniów klas pierwszych złożyła kwietne wiązanki i zapaliła znicze przy Kamieniach i Dębach Pamięci na terenie szkolnym.

 

Jeszcze tylko odebranie świadectwa z rąk wychowawcy, podziękowania, pożegnania z kolegami i ruszamy na wakacje.

Życzymy wszystkim zdrowego odpoczynku!