XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie

Travelling Blog

W czerwcu dobiegł końca kolejny, rozpoczęty w kwietniu, międzynarodowy projekt eTwinning, który grupa uczniów z klasy 1E realizowała ze szkołami z Hiszpanii, Grecji i Polski. Projekt nosił tytuł ‘Travelling Blog’ i polegał na stworzeniu filmu prezentującego miejsca w krajach biorących udział w projekcie, które warto odwiedzić.

Najpierw uczniowie wspólnie ustalili zasady bezpiecznej współpracy, które zostały przedstawione w formie diagramu. Następnie uczniowie w grupach mieszanych hiszpańsko- polskich i hiszpańsko-greckich przygotowywali wspólnie krótkie filmy video o ciekawych miejscach, które można odwiedzić w naszych krajach.

Efekty pracy uczniów zostały zamieszczone na specjalnie utworzonej google site zatytułowanej ‘Culture Blog’, na której można było obejrzeć wszystkie przygotowane przez uczestników projektu filmy. Następnie odbyło się głosowanie, w wyniku którego wybrano najlepszy zdaniem uczestników film. W głosowaniu zwyciężył film przedstawiający Valencię i Warszawę przygotowany przez naszych uczniów: Zosię, Damiana i Anatola wspólnie z koleżankami z Hiszpanii: Sofią i Blancą.

W projekcie uczniowie zmierzyli się z wyzwaniem jakie stanowiła praca w kilkuosobowych zespołach międzynarodowych i komunikacja w języku angielskim z wykorzystaniem najnowszych technologii do stworzenia ciekawego materiału filmowego. Z pewnością było to dla uczniów cenne doświadczenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć podsumowujących pracę uczniów.