XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie

II Wicemistrz Świata w tańcu standardowym oraz Mistrz Polski w 10 tańcach

Z przyjemnością informujemy o największych sukcesach ucznia naszej szkoły Huberta Szora z klasy 2D2, który - wspólnie ze swoją partnerką taneczną Aurelią Wierciszewską - w holenderskim Assen wytańczył II wicemistrzostwo świata Open Word Junior Championship 2022. Przy tym na uwagę zasługuje także fakt, że jest to jedyna polska para taneczna, która uzyskała najwyższy wynik na świecie w kategorii wiekowej Junior Under 16.
Podczas tego samego turnieju, reprezentując Polskę, zdobyli drużynowe mistrzostwo w Junior Team Math - wygrali z najlepszymi parami z całego świata. Dodatkowo, uczestnicząc w turnieju Dutch Open Championship 2022 - Assen, w kategorii Junior Under 16 zdobyli finałowe 4. miejsce w stylu
standardowym oraz półfinałowe 10. miejsce w stylu latynoamerykańskim.

Dużym sukcesem Huberta Szora i jego partnerki był też występ w angielskim Gillingham na bardzo prestiżowym międzynarodowym turnieju tańca – The International Championships 2022, gdzie w kategorii Junior Under 16 Rising Stars, zajęli 2. miejsce w stylu standardowym.

Para ta została również mistrzami Polski w kombinacji 10 tańców, wicemistrzami w stylu standardowym oraz wicemistrzami w stylu latynoamerykańskim.