XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie

Tajwan okiem chemika

  W poniedziałek 6 lutego szkolna czytelnia po prostu pękała w szwach! Temat wykładu Pani Profesor Natalii Rostkowskiej przyciągnął wielu chętnych poznania tajników doktorskiej pracy naukowej nad grafenem prowadzonej na bardzo dalekim wschodzie naszego globu. Dowiedzieliśmy się między innymi jak grafen został odkryty, jak poszukuje się możliwości jego wykorzystania, jak wyglądają badania chemiczne. Pani Natalia Rostkowska opowiedziała również o swoich wrażeniach z pobytu na Tajwanie, o zawiązanych tam przyjaźniach, mieszkaniu u tajwańskiej rodziny, zwiedzaniu kraju i poznawaniu jego kultury.

  Spotkanie w Akademii w bibliotece połączone było z degustacją herbaty i słodyczy z Tajwanu, o co postarała się  prelegentka. Biuro Przedstawicielskie Tajpej w Polsce dzięki staraniom Pani Natalii Rostkowskiej przekazało dla jego uczestników kalendarze, foldery turystyczne i pyszną herbatę, którą piliśmy.

  Wykład tak naprawdę przybrał formę rozmowy. Spostrzeżenia Pani Profesor Natalii Rostkowskiej były tak ciekawe, że wywołały lawinę pytań dotyczących pracy naukowej i życia na Tajwanie. Każdy chciał dowiedzieć się jak najwięcej! Bardzo miła atmosfera w czasie spotkania sprzyjała wymianie poglądów, pogłębianiu wiedzy i integracji uczniów i nauczycieli.

  To było naprawdę ciekawe popołudnie! Dziękujemy Pani Profesor Natalii Rostkowskiej i wszystkim uczestnikom spotkania!