XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie

Wycieczka integracyjna do Poronina

W dniach 27-29 maja 2024 r. uczniowie klas 2F1 i 2A pod opieką p. Sylwii Popławskiej, p. Izabeli Wiśniowskiej i p. Tomasza Mroczka  uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Poronina. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce wędrując Trasą Turystyczną, pokonując 380 schodów drewnianych, oglądając podziemne komnaty, jeziora solankowe, rzeźby i płaskorzeźby z soli.

W drugim dniu wędrowaliśmy przez Dolinę Strążyską na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie podziwialiśmy buczynę karpacką i wodospad Siklawicę, a następnie udaliśmy się do Zakopanego w celu poznania elementów stylu zakopiańskiego wprowadzonego przez malarza i architekta Stanisława Witkiewicza.

Trzeciego dnia zwiedziliśmy zabytki związane ze Stanisławem Wyspiańskim w Krakowie – byliśmy przy Jamie Michalika, w Kościele Franciszkanów i klasztorze Paulinów na Skałce, na Plantach, przy Domu Długosza, na Starym Mieście.

Niezapomniane wspólne chwile spędziliśmy na grach integracyjno – sportowych, w basenie, na wspólnych spacerach i na dyskotece.

Nasz trzydniowy wyjazd był pełen wrażeń i na długo pozostanie nam w pamięci.