XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie

Tym razem medale nie dla nas...

Nasze drużyny wystąpiły w mistrzostwach dzielnicy Praga Południe w Piłce Nożnej.

Jako pierwsze na boisko wyszły dziewczyny, które najpierw zremisowały z ZS nr 12 1 do 1, a potem dwukrotnie musiały uznać wyższość przeciwników z 35 LO (0 do 2) i 47 LO (0 do 1). Niestety te wyniki nie dały dziewczynom awansu do finału, drużyna została sklasyfikowana na siódmym miejscu.

Potem swoje rozgrywki rozpoczęli chłopcy, którzy w pierwszej rundzie pokonali ZS nr 5 i 23 LO i awansowali z pierwszego miejsca do drugiej rundy eliminacji. W niej najpierw zremisowali
1 do 1 z 4 LO, by następnie zwyciężyć z ZSGH (2 do 1) i 47 LO (2 do 1). Te wyniki zagwarantowały naszym chłopcom awans do finału z pierwszego miejsca w grupie.

W turnieju finałowym najpierw zmierzyliśmy się z 35 LO. Nasi chłopcy dobrze rozpoczęli spotkanie i wyszli na prowadzenie 2 do 0 i już jedną nogą byli w finale, co byłoby powtórzeniem sukcesu z ubiegło roku (chłopcy zajęli 2 miejsce), ale przeciwnik walczył do końca i w ostatnich minutach meczu doprowadził do wyrównania, więc o awansie do finału zdecydowały karne, które lepiej wykonywali reprezentanci 35 LO i wygrali 3 do 2. Nam pozostała walka o brązowy medal. Niestety, ten mecz miał podobny przebieg co poprzedni, znów nasi chłopcy prowadzili, znów dali
sobie wyrwać zwycięstwo w końcówce i znów decydowały karne, które lepiej strzelali rywale z ZSGH (3 do 2 ) i to Oni cieszyli się z brązowych medali, a nam został niedosyt i czwarte miejsce.

Mimo wszytko dziękujemy naszym reprezentantom za walkę i gratulujemy wyników!!

Nauczyciele Wychowania Fizycznego