Nasza Szkola od lutego 2001 roku należy do Klubu Herbertowskich Szkół. Jest jego członkiem załozycielem. Klub powstał z inicjatywy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. Zrzesza 17 placówek noszących imię Zbigniewa Herberta w Polsce i 1 w Stanach Zjednoczonych. Celem działalności Klubu jest integracja społeczności szkolnych wokół osoby Patrona i świata. Jego wartości zawartego w twórczości poetyckiej oraz organizowanie różnych imprez kulturalnych propagujących dorobek literacki Zbigniewa Herberta. Co roku organizowane są kilkudniowe Zjazdy Klubu Herbertowskich Szkół. Dotychczas odbyło się ich osiem, w tym IV Zjazd w naszym Liceum w 2002 roku, kiedy obchodziliśmy 5-lecie istnienia Szkoły. Uczestnikami tych wydarzeń sa delegacje uczniów i nauczycieli szkół członkowskich. W czasie zjazdów odbywają się sesje naukowe poświęcone twórczości Patrona, mają miejsce różne organizowane z tej okazji wydarzenia kulturalne - spektakle poetyckie, wystawy, wycieczki, młodzież uczestniczy w warsztatach teatralnych, recytatorskich, dziennikarskich, plastycznych, literackich, odbiera nagrody za konkursy propagujące twórczość Zbigniewa Herberta.


Gościem honorowym zjazdów jest rodzina Patrona
: pani Katarzyna Herbertowa, pani Halina Herbert-Żebrowska, pan dr Rafał Żebrowski. Jest to więc zatem i okazja do bliższego poznania tych, którzy o Zbigniewie Herbercie wiedzą najwięcej.
Odsłony: 4030
Utworzono: piątek, 02, listopad 2012 07:58

Apycom jQuery Menus

Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Zawsze można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej szczegółów w polityce dotyczącej plików cookies.

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.

Więcej o ciasteczkach