Oddziały dwujęzyczne

W szkole istnieją oddziały dwujęzyczne o profilu matematyczno-geograficznym z językiem angielskim jako drugim językiem nauczania .

W klasach tych, oprócz 6 godzin języka angielskiego tygodniowo, niektóre zajęcia (historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka) są prowadzone w dużej części w języku angielskim. Stopień wykorzystania języka zależy od umiejętności językowych uczniów i stopnia opanowania terminologii właściwej danemu przedmiotowi. Obowiązują podręczniki polskie, które są jednak uzupełniane materiałami anglojęzycznymi (np. książki, prasa, pomoce z Internetu), a na lekcjach historii uczniowie korzystają także z podręczników anglojęzycznych.

Nauka języka angielskiego zaczyna się od poziomu upper-intermediate (poziom B2), a kończy  na poziomie advanced (poziom C1 w Europejskim Systemie Językowym – to odpowiednik poziomu Certificate in Advanced English (CAE), co daje uczniom możliwość przygotowania się do tego egzaminu). Oprócz praktycznej nauki języka angielskiego (gramatyka i słownictwo) uczniowie poznają też kulturę, literaturę oraz historię Wielkiej Brytanii i innych krajów anglojęzycznych poprzez czytanie utworów literackich (lektury – szkolna biblioteka dysponuje dość pokaźnym zbiorem pozycji anglojęzycznych), oglądanie filmów i spektakli w języku oryginalnym (wyjścia do teatru oraz udział w akademii filmowej, gdzie projekcja filmu połączona jest z lekcją z lektorem anglojęzycznym). O doborze lektur decyduje nauczyciel języka angielskiego uczący w danej klasie biorąc pod uwagę repertuar Teatru Brytyjskiego na dany rok szkolny.

W wyniku współpracy nawiązanej przez szkołę z British Council uczniowie mogą brać udział w  imprezach organizowanych w siedzibie British Council, a także w spotkaniach dotyczących międzynarodowych egzaminów językowych i możliwości studiowania za granicą przeprowadzanych w naszej szkole przez przedstawicieli British Council.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (zgłoszenie_na_sprawdzian_językowy_2020.pdf)zgłoszenie_na_sprawdzian_językowy_2020.pdf162 kB
Utworzono: sobota, 10, marzec 2012 16:48