Ważniejsze osiągnięcia uczniów XCIX LO im. Zbigniewa Herberta

1998/1999 - Monika Wołoszka otrzymała Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Gminy Centrum;
2000/2001, 2001/2002 i 2002/2003 - Aleksandra Maciejewska otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów;
2003/2004 - Paweł Leleń otrzymał stypendium Dyrektora Szkoły;
2004/2005, 2005/2006 - Renata Kłos otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.
2007/2008 - Krzysztof Haponski otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów;
2008/2009 - Sylwia Kisiolek otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów;
2010/2011 - Piotr Eljasiak otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów.

2012/2013 – Patrycja Adamska otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.

2014/2015 Karolina Pernach została stypendystką Prezesa Rady Ministrów

 

Olimpiady i konkursy przedmiotowe

Języki obce

1999/2000 - Tomasz Zaręba zdobywcą I miejsca w XXIII Olimpiadzie Języka Niemieckiego w eliminacjach centralnych;

2001/2002 - Agnieszka Gryz finalistką XXV Olimpiady Języka Francuskiego;
2004/2005 - Katarzyna Zaręba laureatką XXVIII Olimpiady Języka Niemieckiego;
2005/2006 - Joanna Rybczyńska laureatką II miejsca w III Edycji Konkursu Języka Francuskiego zorganizowanego przez VIII LO im. Władysława IV w Warszawie pod patronatem Ambasady Francji;
2005/2006 - Piotr Legut i Karolina Lewańska zakwalifikowali się do II etapu XXIX Olimpiady Języka Niemieckiego.
2008/2009 Tomasz Znidericz zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego
2009/2010 - Pawel Malinowski zajal II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na przeklad wiersza Krzysztofa Kamila Baczynskiego;
20010/2011 - Klasa 2b pod opieka Pani Profesor Agnieszki Dobrowolskiej otrzymala wyróznienie w ogólnopolskim konkursie „Nauczanie metoda projektu”;

2010/2011

  • Krajowa Odznaka Jakości eTwinning za jakość projektów realizowanych w języku niemieckim;

2011/2012

  • Europejska Odznaka Jakości eTwinning za jakość projektów realizowanych w języku niemieckim;
  • wyróżnienie I stopnia w Konkursie Wiedzy o Berlinie zorganizowanym z okazji  dwudziestej rocznicy podpisania Umowy o przyjaźni i współpracy między Warszawą    iBerlinem

2012/2013

  • Zespół w składzie: Katarzyna Gomuła, Mikołaj Maul, Mateusz Solarski , Jakub Dobrowolski i Rafał Solarek zajął III miejsce na III Międzyszkolnym Anglojęzycznym Festiwalu Krótkich Form Teatralnych;
  • Projekt eTwinning „Unsere Welt, unsere Sprache, unser Leben” (Nasz świat, nasz język, nasze życie) został uhonorowany Krajową Odznaką Jakości.

2013/2014

·         Projekt eTwinning Unsere Welt, unsere Sprache, unser Leben (Nasz świat, nasz język, nasze życie) nagrodzony Europejską Odznaką Jakości;

·         Dalan Mirchani zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Języka Niemieckiego;

  • Jakub Wielopolski zajął IV miejsce w II edycji mazowieckiego Konkursu Języka Angielskiego Gifted & Talented;

  • Projekt eTwinning „ Auf der Suche nach einer idealen Welt“ zrealizowany na lekcjach języka niemieckiego zajął II miejsce w konkursie krajowym eTwinning w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

2015/2016

· Projekt eTwinning „Wir sind Europa – gemeinsam in Frieden leben”, zrealizowany na lekcjach języka niemieckiego, otrzymał wyróżnienie w postaci Krajowej Odznaki Jakości eTwinning.

2016/2017

· Klementyna Święcicka zakwalifikowała się do II etapu 41. Olimpiady Języka Angielskiego.

· Irmina Wudarczyk  zajęła 1 miejsce w województwie, Michał Sadowski – 2 miejsce w województwie, Krzysztof Fryc – 3 miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English Ace.

· Marta Krawczyk otrzymała nagrodę specjalną w finale Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL-L. 

Matematyka

Corocznie młodzież naszej Szkoły bierze udział w Praskim Konkursie matematycznym i Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "KANGUR". W konkursie: KANGUR" zostali wyróżnieni:
2000/2001 - Maciej Popis;
2002/2003 - Kamil Lorenc, Jan Kucowski, Grzegorz Brzeszczak;
2003/2004 - Marcin Mirosław;
2004/2005 - Michał Zalewski
2006/2007 - Grzegorz Morzycki, Emil Szkop, Konrad Sosnowski, Andrzej Lipiec, Łukasz Barański, Katarzyna Sadowska, Mateusz Grynkiewicz
2007/2008 - Michał Cichocki

2011/2012

  • III miejsce na Mazowszu w Międzynarodowym Konkursie Matematyczny Kangur w kategorii upowszechnianie wiedzy matematycznej wśród młodzieży – za liczbę uczestników konkursu reprezentujących naszą szkołę


Biologia

2000/2001 - Hanna Żórawska otrzymała nagrodę za plakat "Mózg", wykorzystany do promowania "Światowego Tygodnia Mózgu" w Krakowie .

2004/2005 - Bartosz Nadolski i Katarzyna Grabowska zostali finalistami etapu wojewódzkiego XX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
2005 - Monika Burzyńska otrzymała wyróżnienie za prezentację multimedialną "Dlaczego krew ratuje życie" w konkursie pt. "Moja Szkoła na Pikniku Naukowym" zorganizowanym przez Polskie Radio BIS.
2006 - Piotr Grzybowski i Marlena Gapińska zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Znajomości Afryki.
Od 1998 uczniowie corocznie uczestniczą w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.
Każdego roku uczniowie kwalifikowali się do II etapu regionalnego olimpiady, a w roku szkolnym 2005/2006 i 2006/2007 roku - także do II etapu wojewódzkiego.
W latach 2005-2007 odbyły się cztery edycje Międzyszkolnego Praskiego Konkursu Biologicznego, w których uczniowie naszego Liceum zajmowali czołowe miejsca:
2003 - I miejsce - Konrad Mikulski, II miejsce - Renata Kłos, III miejsce - Katarzyna Koprowska,
2004 - I miejsce - Renata Kłos, III miejsce - Sylwia Niedziałek,
2005 - III miejsce - Renata Kłos,
2006 - II miejsce - Aneta Antoszkiewicz.
2008/2009 - Zuzanna Ostrzeszewicz otrzymała I nagrodę za plakat w konkursie organizowanym przez Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego "Karol Darwin - fascynacja przyrodą"
2009/2010 - Elwira Kukulka zakwalifikowala sie do etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
2009/2010 - Karolina Sarna zajela III miejsce w VII Praskim Konkursie Biologicznym;
2010/2011 - W VIII edycji Praskiego Miedzyszkolnego Konkursu Biologicznego Martyna Wosik zajela I miejsce, Marcin Zebrowski – III miejsce;

2014/2015

Julia Wójcik została laureatką warszawskiego konkursu Ambasador Zdrowia organizowanego przez Fundację LifeSkills pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

2016/2017

Natalia Antas zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Biologicznym

Chemia

Uczniowie uczestniczyli w Praskim Międzyszkolnym Konkursie Chemicznym pt. "Praca z uczniem zdolnym":

2001/2002 - Aleksandra Maciejewska zajęła w I edycji konkursu III miejsce,
2002/2003 - Michał Gajzler i Kamil Lorenc otrzymali wyróżnienia,
2005/2006 - Renata Kłos otrzymała wyróżnienie.
Nasi licealiści brali udział w Konkursie Chemicznym pod patronatem Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy i honorowym patronatem Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego:
2004/2005 -"Ignacy Łukasiewicz - prekursor przemysłu naftowego" - Tomasz Bieliński, Maciej Brzozowski i Robert Antosik otrzymali wyróżnienie za pracę konkursową - film pt. "Ropa naftowa a wojna w Iraku"
2006/2007 - "Ignacy Mościcki - prezydent, polityk, naukowiec, technolog" - Maciej Chłopecki, Krzysztof Hapoński. Krzysztof Ciąpała, Aleksander Struś, Jakub Tracz zajęli II miejsce za piosenkę i krótką inscenizację "Życie i praca Ignacego Mościckiego" zaprezentowaną przy akompaniamencie keyboardu i gitary; Anna Kujawa, Justyna Muras, Agnieszka Pych otrzymały dyplom za album.
2009/2010 - Aleksandra Rudzka zdobyla wyróznienie w Praskim Konkursie Chemicznym „Weglowodory”

2010/2011

  • Martyna Wosik zajęła II miejsce w konkursie wiedzy o chemii oraz życiu i dokonaniach Marii Skłodowskiej – Curie;
  • Bartosz Bąbik zdobył I miejsece w Praskim Konkursie Chemicznym „Węglowodory”.

 2012/2013

  • Przemysław Góra i Adam Klekotko otrzymali wyróżnienia w XII Praskim  Konkursie Chemicznym.

2015/2016

·         Łukasz Bulkowski zdobył I miejsce , Agata Jóźwiak zdobyła III miejsce w XV Praskim Konkursie Chemicznym „Krok do matury 15”

Fizyka
2009/2010  - Urszula Napierała zdobyła wyróżnienie w konkursie fizycznym „Lwiątko”

Konkursy recytatorskie

1998/1999 - Katarzyna Mulewicz - I miejsce, Paulina Gawryszewska - II miejsce w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim "Magia Słowa" ; 

1999/2000 - Jędrzej Chwiejczak - I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim;
2000/2001 - Jędrzej Chwiejczak - I miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta zorganizowanym przez CV LO im. Z. Herberta w Białołęce ;
2001/2002 - Urszula Kacprzak - II miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta, Anna Ciepłowska - III miejsce, Marta Perzyna - wyróżnienie;
2004 - Tomasz Bieliński finalistą w VI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej w kategorii poezji śpiewanej;
2005 - Łukasz Paczuski - wyróżnienie specjalne w II edycji Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej "Witaj, majowa jutrzenko" organizowanego przez Katolicki Zespół Edukacyjny im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie oraz Stowarzyszenie na rzecz Oświaty i Wychowania "Bono Juventutis";
2005 - Katarzyna Sadowska zakwalifikowała się do finału III edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej;
2006/2007 - Karolina Sokołowska - II miejsce w III Warszawskim Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta, Patrycja Tronina, Katarzyna Sokołowska - wyróżnienie.
2008/2009 - W V Warszawskim Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta
I miejsce zajęła Karolina Sokołowska ,
II - Monika Wróblewska,
III - Marta Jakubisiak,
IV - Mateusz Kamiński;
wyróżnienia przyznano: Żanecie Pawłowskiej, Martynie Sandach , Paulinie Niziuk.
Karolina Kołpak zajęła II miejsce , Monika Wróblewska i Aleksandra Wisz - III miejsce w VI Mazowieckim Przeglądzie Recytatorskim Jednego Poety.
Mateusz Kamiński zajął II miejsce, Agnieszka Smoleńska - otrzymała wyróżnienie w konkursie recytatorskim poezji pokolenia Kolumbów "Pamięci pokolenia."
- III miejsce dla Mateusza Kamińskiego w konkursie  recytatorskim "Magia słowa"
- wyróżnienia dla Mart Jakubisiak i Kajetana Szewczyka w konkursie recytatorskim "Magia słowa"
2008/2009Mateusz Kamiński otrzymał Grand Prix, Ewa Chodakowska – wyróżnienie w wojewódzkim konkursie poezji księdza Jana Twardowskiego. 2009/2010 - MateuszKaminski zajal I miejsce, Monika Wróblewska – II miejsce, Marta Jakubisiak – V miejsce, Katejan Szewczyk otrzymal wyróznienie w VI edycji Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Zbigniewa Herberta;
2009/2010 - Kajetan Szewczyk zajal II miejsce, Mateusz Kaminski – III miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Zolnierskiej i Niepodleglosciowej;
2009/2010 - Mateusz Kaminski zajal II miejsce, Marta Jakubisiak zdobyla wyróznienie w XV Dzielnicowym Konkursie Recytarorskim „Magia slowa” ;
- Kajetan Szewczyk zajal III miejsce, Mateusz Kaminski zdobyl wyróznienie; w VII edycji Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej „Witaj majowa jutrzenko”;
2010/2011
- w VII edycji Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Zbigniewa Herberta Monika Wróblewska zajęła I miejsce, Mateusz Narloch – II miejsce, Mateusz Kamiński otrzymał wyróżnienie;
-w VI edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego Mateusz Narloch zajął I miejsce, Kajetan Szewczyk – II miejsce;
- w III edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Pokolenia Kolumbów „Pamięci Pokolenia..” Mateusz Narloch zajął I miejsce;
2011/2012
- Anna Mazurek, uczennica klasy 1a, zdobyła wyróżnienie w III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Pół żartem, pół serio – o mężczyznach”. Konkursowi patronował Burmistrz Dzielnicy Wilanów oraz Muzeum Pałac w Wilanowie.

2011/2012

  • Mateusz Kopczyński otrzymał wyróżnienie w VIII edycji Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Zbigniewa Herberta;
  • Paulina Laskowska otrzymała wyróżnienie w VII edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego;

2012/2013

  • Mateusz Narloch zajął I miejsce w IX edycji Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Zbigniewa Herberta.

2013/2014

  • W X Warszawskim Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta  
    V miejsce zajęła Katarzyna Gomuła,  wyróżnienie otrzymała Gabriela Dzięgielewska;
  • W IX edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego
    w kategorii recytacji I miejsce zajęła Gabriela Dzięgielewska;
2014/2015
  • W XI Warszawskim Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta   I miejsce zajęła Gabriela Dzięgielewska, wyróżnienie uzyskała Hanna Oźmin-Ostrowska;
  • W VII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Pokolenia Kolumbów „Pamięci pokolenia” I miejsce zajął Damian Matuszak, II miejsce – Hanna Oźmin-Ostrowska. 

2015/2016

•Agata Szmurło otrzymała wyróżnienie w kategorii recytacji w XIV Ogólnopolskim Konkursie Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej.

•Agata Szmurło otrzymała wyróżnienie w VIII Konkursie Recytatorskim Poezji Pokolenia Kolumbów.

2016/2017

•Agata Szmurło zajęła I miejsce w XIV Mazowieckim Przeglądzie Recytatorskim Jednego Poety – Rafała Wojaczka.

•Katarzyna Włodarczyk uzyskała wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim w ramach I Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta.

•Jan Stachura uzyskał wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim w ramach I Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta.

•Żaneta Deniszewska  zajęła III miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Pokolenia Kolumbów.

Konkursy teatralne

1999 - III nagroda dla "Koła Żywego Słowa" za spektakl "Dziady cz. II" na VI Warszawskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Maska'99";
2002 - wyróżnienie za spektakl "Podróże Pana Cogito" na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Szkolnych "Melpomena w szkolnej ławce";
2003 - wyróżnienie dla Teatru NIE-NA-ŻARTY za spektakl "Jaskinia Filozofów" na III Młodzieżowym Festiwalu Teatralnym KLASK 2003;
2003 - wyróżnienie aktorskie dla Mileny Hernik na IV Festiwalu Teatrów Amatorskich "Garderoba Białołęki";
2003 - III miejsce za spektakl "Popcorn" na Przeglądzie Teatrów Amatorskich "Kamyk" organizowanym przez LXX LO im. A. Kamińskiego;
2005 - nagroda dla śpiewającego aktora Tomasza Bielińskiego w spektaklu "Teatrzyk Zielona Gęś" w Warszawskim Międzyszkolnym Festiwalu Teatralnym.
2008/2009 - udział w VII Przeglądzie Teatralnym Melpomena w szkolnej ławce organizowanym przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

Konkursy piosenki

1998/1999 - IV miejsce dla szkolnego zespołu muzycznego "99" w Dzielnicowym Konkursie Piosenki;

1999/2000 - I miejsce dla szkolnego zespołu muzycznego w Dzielnicowym Przeglądzie Piosenki i III miejsce w Dzielnicowym Przeglądzie Zespołów Muzycznych. Skład zespołu: Agnieszka Nitka, Łukasz Kaczmarek, Łukasz Chmurski;
2000/2001 - wyróżnienie dla zespołu muzycznego "Iglon" w Dzielnicowym Przeglądzie Piosenki.
2004 - III nagroda dla Tomasza Bielińskiego w Dzielnicowym Przeglądzie Piosenki.

2011/2012

  • Duet wokalny Nicola Kasanji i Paulina Wawrzyniak nagrodzony wyróżnieniem w X Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej;
  • Duet Nicola Kasanji i Paulina Wawrzyniak zdobył II miejsce w VII edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego, duet Anna Mazurek i Ola Trzcińska – III miejsce

2012/2013

  • Marianna Kowalewska zajęła I miejsce w VIII Praskim Konkursie Patriotycznym w kategorii „pieśni i piosenki patriotyczne”;
  • Anna Mazurek otrzymała wyróżnienie w Warszawskim Przeglądzie Piosenki Anglojęzycznej zorganizowanym przez Dom Kultury Włochy.

2013/2014

  • W IX edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego w kategorii pieśń i piosenka patriotyczna –  I miejsce zajęła Anna Mazurek, III miejsce -  Aleksandra Morawska, wyróżnienie uzyskała Natalia Kleniewska;
  • W XII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej organizowanym przez Związek Piłsudczyków i  centralną Bibliotekę w kategorii wokalnej I miejsce zajęła Natalia Kleniewska, wyróżnienie przyznano Magdalenie Walczak i  Szymonowi Rostkowi;


2014/2015

  • Natalia Kleniewska i Tomasz Dziubiński  zajęli III miejsce w kategorii wokalno-muzycznej podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego w Lublinie.

2016/2017

•Małgorzata Gawin i Kinga Wójcik zajęły III w kategorii muzycznej XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego  w Lublinie.

•Wiktoria Aninowska zdobyła I wyróżnienie w IX Mazowieckim Przeglądzie Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką poprowadź 2016”.

 •Wiktoria Aninowska ze swoim zespołem zajęła I miejsce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej.

Konkursy literackie

2000/2001 - Monika Wołoszka zajęła II miejsce w konkursie na esej dotyczący twórczości Zbigniewa Herberta organizowanym przez CV LO w Białołęce ; Monika Wołoszka i Michał Nitka znaleźli się wśród dziesięciu finalistów w Konkursie Wiedzy o Zbigniewie Herbercie (przeprowadzonym przez Gminny Ośrodek Kultury w Białołęce i Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza); 

2000/2001 - Tina Marchwicka zajęła II miejsce w Dzielnicowym Konkursie Literackim (kategoria - poezja) ;
2001/2002 - Tina Marchwicka zajęła II miejsce w konkursie literackim organizowanym przez Liceum im. Z. Herberta w Białołęce (kategoria - twórczość własna);
Michał Nitka zwyciężył w konkursie literacko-biograficznym "Tropami Wyobraźni, Tropami Nauki" poświęconym życiu i twórczości Juliusza Verne'a i Stanisława Lema.
2002/2003 - Milena Hernik zdobyła II miejsce w Ogólnowarszawskim Konkursie Literacko-Biograficznym "J.J.R. Tolkien - Władca Pierścieni";
2002/2003 - Kamila Rosłoniec i Aldona Kaczorek zajęły I, a Magdalena Pająk II miejsce
w konkursie literacko-plastycznym "Co z bogatego dziedzictwa kulturowego
narodu polskiego zaprezentowałbyś na europejskim forum?"
2003/2004 - Joanna Golik zajęła III miejsce w Ogólnowarszawskim Konkursie Literacko-Biograficznym "Zaczarowany dorożkarz" poświęconym życiu i twórczości K. I. Gałczyńskiego;
2003/2004 - Agnieszka Hornstein zajęła I miejsce w konkursie na twórczość własną inspirowaną utworami Zbigniewa Herberta w ramach III Festiwalu Herbertowskiego;
- Dawid Żywek zajął I miejsce, Aleksandra Kowalewska zajęła II miejsce, Marcin Grzelka zajął III miejsce w konkursie na interpretację wiersza z "Epilogu burzy" w ramach III Festiwalu Herbertowskiego;
2005 - Agnieszka Hornstein otrzymała II nagrodę w konkursie literackim "Kamyk równy samemu sobie/pilnujący swych granic...", czyli poznawanie sensu rzeczy i sensu świata z poezją Zbigniewa Herberta", towarzyszącym Zjazdowi Szkół Hebertowskich w Żerkowie;
2006/2007 - Łukasz Trębicki otrzymał wyróżnienie w konkursie na recenzję filmową, organizowanym w Kinie Muranów (Edukacja filmowa Nowe Horyzonty).
2008/2009 - Bartosz Stępniewski, Aneta Utracka, Katarzyna Włodarska zakwalifikowali się do II etapu Konkursu "Pan Cogito czyta Herberta"
2009/2010Wojciech Marcinkiewicz zajął I miejsce, Katarzyna Płochocka – III miejsce, Aneta Utracka otrzymała wyróżnienie w konkursie na esej „Moje pierwsze spotkanie z poezją Zbigniewa Herberta”
2009/2010 - Ewelina Lipska zajela II miejsce w Dzielnicowym Konkursie " Rok 2009 - rokiem Juliusza Slowackiego";
2009/2010 - Katarzyna Plochocka otrzymala wyróznienie w konkursie na utwór poetycki o tematyce warszawskiej "Warszawa" organizowanym przez Stoleczne Centrum Edukacji Kulturalnej;
2009/2010
- Alina Tucholka zdobyla II miejsce w konkursie „Moja wojna futbolowa” towarzyszacym nagrodzie im. Ryszarda Kapuscinskiego na reportaz literacki;
- Alina Tucholka zajela II miejsce w III Warszawskim Konkursie Pisania Listów „Listy z Szafarni” w ramach projektu „Chopinowskie Licealia”;
- Natalia Szczurowska zajela I miejsce w konkursie literackim w ramach projektu „Chopinowskie Licealia”;
2010/2011
-Alina Tucholka zdobyla I miejsce w dziedzinie prozy w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim imienia Stanislawa Grochowiaka;
-Alina Tucholka zajela II miejsce w konkursie „Down obok mnie” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów z Zespolem Downa „Bardziej Kochani”;
-Damian Filipowicz otrzymal wyróznienie w konkursie literackim „Kijem w mrowisko – mlodzi mistrzowie pióra”;
-Alina Tucholka otrzymala wyróznienie w VI Konkursie Literackim „Praskiej Przystani Slowa” w kategorii proza.
-Alina Tucholka zajela I miejsce w dzielnicowym konkursie literackim „Magia slowa”.
-Lukasz Zawadzki otrzymal wyróznienie w II Janowym Turnieju Literackim na esej inspirowany twórczoscia Jana Twardowskiego.

2011/2012

  • Iga Bielawska zdobyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie Płynąć pod prąd;
  • Rafał Żemojć otrzymał II nagrodę w ogólnopolskim konkursie na esej inspirowany twórczością Zbigniewa Herberta, Łukasz Zawadzki otrzymał III nagrodę

2012/2013

  • Kamil Zwierzchowski zajął I miejsce, Oliwia Kalinowska – II miejsce w konkursie „Język polski w relacjach o dziejach Bazaru Różyckiego” organizowanym przez Fundację Laboratorium Reportażu przy Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego;
  • Tomasz Grabiński i Adrian Skorupka zostali finalistami XXV Festiwalu Poezji Współczesnej zorganizowanego przez XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie;
  • Dominika Karnacewicz została laureatką III miejsca w XIII Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Ortografia na medal” (w kategorii szkół ponadgimnazjalnych), organizowanym  pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów;
  • Karolina Domańska zajęła I miejsce, Tomasz Grabiński – II miejsce w XV edycji konkursu literackiego „Magia słowa” w kategorii poezja;
  • Aleksandra Kurowska zajęła II miejsce, Karolina Głowacka – II miejsce w XV edycji konkursu literackiego „Magia słowa” w kategorii proza.

2014/2015

·         Adrianna Żminkowska zajęła I miejsce w konkursie „Kijem w mrowisko – młodzi mistrzowie pióra i pięciolinii”.

2015/2016

•Agata Szmurło z klasy 2 a została finalistką Turnieju Jednego Wiersza.

•Sara Wróbel zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Kijem w mrowisko” – młodzi mistrzowie pióra.

2016/2017

 •     Sara Zwierzyńska zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Kijem w mrowisko”– młodzi mistrzowie pióra.

Konkursy plastyczne

1999/2000 - wyróżnienia dla Moniki Kielak, Magdaleny Wilkanowskiej, Przemysława Kilmana w konkursie "Świat roślin i wodny";

2001/2002 - wyróżnienie dla Magdaleny Niegowskiej w konkursie plastyczno-historycznym poświęconym Henrykowi Sienkiewiczowi.
2009/2010– Kasper Błaszczyk zajął III miejsce w konkursie plastycznym „Pan Cogito Zbigniewa Herberta w krzywym zwierciadle karykatury”
2009/2010 - Jakub Gutowski zajal I miejsce, Aleksandra Mianowana otrzymala wyróznienie w konkursie plastycznym „200. rocznica urodzin kompozytora Fryderyka Chopina”;
- Agnieszka Wójcik zajela I miejsce, Jakub Gutowski otrzymal wyróznienie w konkursie plastycznym „Chopin: muzyka, zycie, epoka”;
2010/2011
-w Praskim Konkursie Patriotycznym im. gen. Jakuba Jasinskiego Agnieszka Wójcik zajela I miejsce;
-Katarzyna Gajek zajela I miejsce, Agnieszka Wójcik – II miejsce w kategorii plastycznej Dzielnicowego Festiwalu Twórczosci Szkolnej;
2013/2014
W IX edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego w kategorii plastycznej  Katarzyna Sadowska zdobyła wyróżnienie;

2014/2015

 ·         Ada Owsianko otrzymała wyróżnienie w kategorii plastycznej konkursu „Jeszcze się Polska o nich upomni – pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

2015/2016

• Katarzyna Rożek zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Kopiujemy francuskich impresjonistów!”.

2016/2017

•  Dagmara Mariańska otrzymała wyróżnienie w kategorii plastycznej XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego w Lublinie.

•  Zuzanna Pawlik i Dagmara Mariańska zajęły III miejsce, a Zuzanna Kowzan i Wiktoria Matejuk i uzyskały wyróżnienie w Konkursie Plastycznym w ramach I Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta.

•  Magdalena Falba zdobyła nagrodę specjalną za grafikę komputerową w Konkursie Plastycznym w ramach I Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta.

• Ada Owsianko zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „I Ty możesz być jak Delacroix albo Monet”.

  •  Oskar Wyszyński zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „I Ty możesz być jak Delacroix albo Monet”.


Konkursy fotograficzne

2001/2002 - Patrycja Sołtan zajęła II miejsce w konkursie fotograficznym "Święto Warszawy";

2001/2002 - Patrycja Sołtan zajęła I miejsce w kategorii "Niezwykłe kształty" w Konkursie pt. "Ekofoto" organizowanym przez III Warszawską Drużynę Harcerską "Droga" przy wsparciu Wydziału Kultury w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe i Dzielnicowego Centrum Promocji Kultury; w następnych latach w tym samym konkursie:
2002/2003 - Patrycja Sołtan zajęła II miejsce za cykl "Potęga żywiołu";
2003/2004 - Marta Słowik została wyróżniona za zdjęcie "Ptak";
2005/2006 - Agnieszka Hornstein zdobyła III nagrodę w zorganizowanym przez Muzeum Historyczne m.st. Warszawy IX konkursie fotograficznym dla uczniów warszawskich szkół pt. "Warszawa, jakiej nie znamy".
2008/2009- wyróżnienie dla Aleksandry Mianowanej w konkursie fotograficznym "Śladami mniejszości narodowych w Warszawie i na Mazowszu"
2009/2010 - Aleksandra Mianowana zajela III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Chopin w przyrodzie i kulturze Mazowsza”;
2010/2011-W konkursie fotograficznym „Moja Praga” organizowanym przez L LO i Muzeum Warszawskiej Pragi wyróżnienia otrzymali: Dominika Góralska, Kamil Graczyk, Jan Krzysztofowicz i Wojtek Świstak.

2014/2015

  •  Adrianna Pszczoła zajęła II miejsce w konkursie fotograficznym "Praga Południe - okno na świat historii";
  •  Bartłomiej Zadrożny uzyskał wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Rozwiń talent”.

2016/2017

 • Zuzanna Pawlik zajęła II miejsce w Konkursie Fotograficznym w ramach I Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta.

Konkursy filmowe

2012/2013

  • Maria Staszak zajęła I miejsce, Magdalena Węglińska – II miejsce, Karolina Okręglak – Hoty – III miejsce w Praskim Konkursie Wiedzy o Filmie pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

2014/2015

·         W II Warszawskim Konkursie Wiedzy o Filmie I miejsce zajął Emil Batko, II miejsce  - Sebastian Jagodziński

2015/2016

•  Emil Batko zajął III miejsce w IV Warszawskim Konkursie Wiedzy o Filmie.

2016/2017

•  Krzysztof Fryc uzyskał wyróżnienie w V Warszawskim Konkursie Wiedzy o Filmie.

2006/2007 - Kamil Raczko otrzymał wyróżnienie w konkursie filmowym "Szkolne kadry" organizowanym przez Wiadomości24.pl. 

Konkursy historyczne

2002/2003 - Paweł Popławski zajął I miejsce w konkursie "Sławni mieszkańcy Pragi Południe - zasłużeni dla nauki, kultury i sztuki";

2004/2005 - Zuzanna Milewska, Monika Cieślak, Małgorzata Kosiarek, Joanna Rybczyńska, Aleksandra Rumianowska, Jakub Jastrzębski zdobyli I wyróżnienie za pracę pt. "Z życia wzięte? Trzy oblicza codzienności we Włodawie 1944-1945" w IX edycji konkursu historycznego "Codzienność w czasie przełomu 1944-45" zorganizowanego przez Ośrodek KARTA i Fundację Batorego.
2008/2009 - Patrycja Wielądek zajęła II miejsce w Konkursie "Historia Pragi".
2009/2010 – Karolina Bieniewicz otrzymala wyróznienie w finale konkursu poswieconego hisorii i kulturze Zydów polskich organizowanego przez Fundacje „Szalom”;
2010/2011 – Adrian Nowicki – Lenart zajal I miejsce w VII Dzielnicowym Konkursie Katynskim „Polegli na nieludzkiej ziemi”;

2013/2014

·         W konkursie „O działalności wytwórczej, życiu społecznym
i folklorze miejskim na prawym brzegu Wisły - wczoraj, dziś i jutro. Rewitalizacja starej Pragi” I miejsce zdobyła Julia Gryza za pracę pt „Zegarmistrz”, 
III miejsce uzyskały Olga Czapska i Magdalena Brzezińska za pracę
i wywiad pt „Czasy się zmieniają – szewc też”, wyróżnienie otrzymali Bartosz Polakiewicz i Natalia Chechłowska za pracę pod nazwą „Wywiad
z zegarmistrzem panem Julianem Jasionowskim”;

2014/2015

  • W Ogólnopolskim Konkursie „Jan Nowak Jeziorański – od Państwa Podziemnego do wolnej Polski”  II miejsce zajęła drużyna I (Magda Brzezińska,  Kinga Wróblewska i Tomasz Gołaszewski), wyróżnienie uzyskała drużyna II (Natalia Chechłowska, Daria Łada i Angelika Rosińska);
  • Sara Wróbel uzyskała wyróżnienie w konkursie „Świadkowie wydarzeń dziejowych”.

2016/2017

•   Katarzyna Łapot i Dagmara Cholewińska zajęły III miejsce w XIII Dzielnicowym Konkursie Katyńskim Polegli na nieludzkiej ziemi.

 

Osiągnięcia sportowe

2002/2003 - I Mistrzostwa Polski w Pływaniu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Słupsku:
- I miejsce chłopców w stylu dowolnym,
- I miejsce dziewcząt w sztafecie 4 x 50 m w stylu dowolnym i klasycznym,
- II miejsce dziewcząt w stylu dowolnym,
- II miejsce dziewcząt w stylu klasycznym;

2003/2004 - II Mistrzostwa Polski w Pływaniu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Słupsku:
- I miejsce chłopców w stylu dowolnym,
- II miejsce dziewcząt w sztafecie 4 x 50 m w stylu dowolnym,
- III miejsce w stylu grzbietowym, w sztafecie 4 x 50 m,
- III miejsce dziewcząt w stylu grzbietowym,
- III miejsce chłopców w stylu grzbietowym;

2001/2002 - XXXV Warszawska Olimpiada Młodzieży:
- Dawid Żywek - złoty medal w biegu na 1500 m,
- Konrad Zając - brązowy medal w biegu na 3000 m;

Mistrzostwa Dzielnicy Praga Południe

1998/1999 - III miejsce w sztafecie chłopców 4 x 250 m;
- I miejsce w sztafecie chłopców 4 x 250 m,
- III miejsce w sztafecie dziewcząt 4 x 250 m,
- III miejsce w biegu chłopców na 60 m,
- III miejsce w biegu dziewcząt na 60 m;

2001/2002 - Dawid Żywek - I miejsce w biegach przełajowych na 1500 m,
- Konrad Zając - I miejsce w biegach przełajowych na 3000 m,
- Michał Krzemiński - I miejsce w biegu na 60 m,
- II miejsce w tenisie stołowym chłopców,
- III miejsce w sztafecie 4 x 250 m chłopców,
- III miejsce w tenisie stołowym dziewcząt;

2002/2003 - I miejsce w biegu chłopców na 1000 m,
- II miejsce w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt,
- II miejsce w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców;

2003/2004 - II miejsce w piłce ręcznej chłopców,
- II miejsce w skoku w dal chłopców,
- III miejsce w piłce koszykowej dziewcząt,
- III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt;

2004/2005 - II miejsce w piłce ręcznej chłopców;

2005/2006 - I miejsce w piłce ręcznej chłopców,
- I miejsce w biegu na 1000 m chłopców,
- II miejsce w sztafecie olimpijskiej chłopców;

2006/2007 - I miejsce w piłce ręcznej chłopców,
- II miejsce w piłce siatkowej dziewcząt,
- II miejsce w piłce koszykowej chłopców,
- III miejsce w piłce siatkowej chłopców;

2006/2007 - Aneta Mielcarz - III miejsce w Dzielnicowym konkursie wiedzy "Historia polskiej piłki siatkowej".

2007/2008 - I miejsce w biegu przełajowym na 1000 m, Martyna Dobrzyńska,
- II miejsce w biegu przełajowym na 2000 m, Katarzyna Stasiecka,
- I miejsce w piłce siatkowej dziewczšt,
- II miejsce w piłce ręcznej dziewczšt,
- II miejsce w piłce ręcznej chłopców,
- III miejsce w piłce koszykowej dziewczšt.

2008/2009 XLII Warszawska Olimpiada Młodzieży:
- Martyna Dobrzyńska - złoty medal w biegu przełajowym na 1000m.
- IV miejsce w piłce ręcznej dziewcząt Dzielnicy Praga Południe
- II miejsce w piłce ręcznej chłopców Dzielnicy Praga Południe
- I miejsce w piłce nożnej chłopców Dzielnicy Praga Południe - tytuł  mistrzyni Polski juniorów w judo dla Katarzyny Stasieckiej
- II miejsce w Pucharze Polski w judo dla Jakuba Zięcia
- II miejsce w mistrzostwach świata hokeju na lodzie juniorów dywizji dla Filipa Komorskiego.

 

2009/2010

Mistrzostwa Dzielnicy Praga Poludnie w ramach Warszawskiej Olimpiady Mlodziezy Szkól Ponadgimnazjalnych:
- II miejsce drużynowo w biegach przełajowych dziewcząt,
- II miejsce w piłce ręcznej chłopców,
- III miejsce drużynowo w biegach przełajowych chłopców,
- III miejsce w piłce nożnej chłopców,
IV miejsce w sportowej klasyfikacji generalnej szkół ponadgimnazjalnych Dzielnicy Praga Południe.

2010/2011

Mistrzostwa Dzielnicy Praga Poludnie w ramach Warszawskiej Olimpiady Mlodziezy Szkól Ponadgimnazjalnych:
- I miejsce w biegu przelajowym na 1500 metrów - Bartlomiej Flaga
- II miejsce druzynowo w biegach przelajowych chlopców,
- III miejsce w pilce siatkowej dziewczat, - III miejsce w sztafecie olimpijskiej chlopców,
- IV miejsce w biegu na 300 metrów – Robert Trzcinski,
- IV miejsce w biegu na 600 metrów – Ewa Jabluszewska,
- IV miejsce w biegu na 900 metrów – Mariusz Wnuk,
- IV miejsce w pilce koszykowej chlopców,
- IV miejsce w koedukacyjnym turnieju pilki siatkowej,
- V miejsce w pilce siatkowej chlopców,
- VI miejsce w sztafecie olimpijskiej dziewczat,
- VI miejsce w rzucie pilka lekarska – Sebastian Baginski i Joanna Baltaziuk.

I Mokotowski Bieg Niepodległości
                        - I miejsce – Diana Rodak
                        - II miejsce – Magda Wojtasik

2011/2012
Mistrzostwa Dzielnicy Praga Południe:

    Diana Rodak - II miejsce w biegu przełajowym na 2000m;
  • I miejsce w piłce koszykowej chłopców;
2012/2013
Mistrzostwo Dzielnicy Praga Południe w piłce koszykowej chłopców;
V miejsce w piłce siatkowej dziewcząt w Mistrzostwach Dzielnicy Praga - Południe;
V miejsce w piłce nożnej chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy Praga – Południe.

2013/2014
·         Mistrzostwo dzielnicy Praga Południe w piłce koszykowej chłopców;
·         IV miejsce w Mistrzostwach Warszawy w piłce koszykowej chłopców;
·         III miejsce w piłce siatkowej dziewcząt dzielnicy Praga Południe;

2014/2015

·         Mistrzostwo dzielnicy Praga Południe w piłce koszykowej chłopców;

·         Mistrzostwo dzielnicy Praga Południe w piłce koszykowej dziewcząt;

·         Mistrzostwo dzielnicy Praga Południe w piłce ręcznej chłopców;

·         IV miejsce w piłce ręcznej dziewcząt dzielnicy Praga Południe;

·         Wicemistrzostwo dzielnicy w piłce siatkowej dziewcząt;

·         Wicemistrzostwo Warszawy w piłce koszykowej chłopców;

·         V miejsce w warszawskich rozgrywkach piłki koszykowej dziewcząt;

·         V miejsce w warszawskich rozgrywkach piłki ręcznej chłopców;

·         Marta Perkowska zajęła II miejsce, a  Aniela Trojanowska X miejsce w dzielnicy w biegach przełajowych dziewcząt.

2015/2016

·         – I miejsce w piłce ręcznej chłopców,

·         – II miejsce w piłce koszykowej chłopców,

·         – II miejsce piłce nożnej chłopców,

·         – III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt,

·         – III miejsce w piłce koszykowej dziewcząt;

2016/2017

·         – Maciej Janus – II miejsce w biegu przełajowym na 3000 m,

·         – Jakub Maliszewski – III miejsce w biegu przełajowym na 1500 m,

·         – II miejsce w piłce koszykowej chłopców,

 

·         – III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt.

Inne konkursy

1997/1998 - nasi uczniowie zajęli 5 pierwszych miejsc w swojej kategorii wiekowej w konkursie "350 lat Pragi".
1999/2000 - Jacek Kowalczyk otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na najlepszy slogan reklamowy dotyczący planszowej gry edukacyjnej
2001/2002 - Paweł Kaim otrzymał wyróżnienie dla za pracę "Miejsce, które chciałbym utrwalić w pamięci" w Konkursie Dzielnicowym "Ocalić od zapomnienia...
2001 - II nagroda od Prezydenta Miasta st. Warszawy za opracowanie niestandardowej trasy turystycznej z okazji Święta Warszawy w ramach konkursu "Edukacja regionalna - dziedzictwo kulturowe w regionie".
2001/2002 - grupa uczniów: Jakub Chrzanowski, Julia Dmeńska, Dagmara Gorsiak, Marta Politowska, Anna Włodarska, Marta Woźniak, Monika Wrzesińska, Katarzyna Zalewska zdobyła wyróżnienie zespołowe w IX edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".
2008/2009 - Weronika Piórkowska zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Wiedzy Teologicznej. - Leszek Malesa, Sebastian Wysocki oraz Konrad Wojda 3 e, przeszli do II etapu Konkursu "Polska w NATO".
-I miejsce w VII edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej dla zespołu MEV Squad ( M.Zawada, K.Krajewski, Ł.Eljasiak)

2010/2011

-Jakub Tomaszewski zajal IV miejsce w etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego.

2011/2012

- Zespól GLAZY w skladzie: Piotr Krajewski, Pawel Puchalski, Jakub Zakrzewski i Kamil Zawistowski zajal I miejsce w Regionie w projekcie edukacyjnym poswieconym inwestowaniu „Rekiny Przedsiebiorczosci”.

2011/2012


-Tomasz Grzyb, uczeń klasy 3b, zajął III miejsce w etapie wojewódzkim IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Polska w NATO. Tegorocznej edycji przyświecało hasło: Bezpieczna Polska, bezpieczna Europa, bezpieczny świat. Patronem konkursu był Mazowiecki Kurator Oświaty, pan Karol Semik



2012/2013

  • Marta Onyszk z klasy 3 e zakwalifikowała się do trzeciego etapu ogólnopolskiej II Olimpiady Medialnej;
  • Piotr Kwaśny zakwalifikował się do II etapu eliminacji okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości.

2015/2016

·         – Igor Szulim zajął II miejsce i Adrianna Balicka zajęła V miejsce w konkursie wiedzy „Osiągnięcia polskich sportowców w letnich igrzyskach olimpijskich



Odsłony: 10226
Utworzono: sobota, 10, marzec 2012 14:02

Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Zawsze można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej szczegółów w polityce dotyczącej plików cookies.

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.

Więcej o ciasteczkach