Sejm RP, specjalną uchwałą, ogłosił rok 2019 Rokiem Matematyki.

Podejmując to wyzwanie, dyrekcja i grono pedagogiczne XCIX LO im.Zbigniewa Herberta zorganizowali konkursy przedmiotowe opatrzone tytułem  Matematyka wczoraj i dziś - życie i działalność matematyków, przedstawicieli polskiej szkoły we Lwowie oraz konkurs na napisanie tekstu literackiego inspirowanego aforyzmami

Hugo Steinhausa, jednego z wybitnych twórców polskiej myśli matematycznej we Lwowie.

W dniach 24 - 27 października 2019 r wyłonieni przez kapitułę konkursową laureaci, pod opieką dyrekcji i nauczycieli - opiekunów merytorycznych uczniów, uczestniczyli w atrakcyjnej, poznawczej, opatrzonej niezwykle bogatym programem ideowo-wychowawczym wycieczce do Lwowa.
l9 l3 l6

Utworzono: niedziela, 24, listopad 2019 20:14