Uroczyste wręczenie nagród i koncert laureatów w IV  Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta

Teatr Stara Prochownia 5 listopada 2019 r.

organizator

XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta

więcej>>>



 Wyniki  konkursów  w ramach IV  Festiwalu Twórczości

Zbigniewa Herberta

październik 2019 r.

kategoria recytacja

29 października 2019 r. odbyły się przesłuchania konkursowe w kategorii recytacja.

Jury konkursowe - w składzie: przewodnicząca: p. Bożena  Robakowska-Domagała, członkowie: p. Beata Gościńska,             p. Iwona Tkacz – wyłoniło laureatów i przyznało wyróżnienia.

 

Kategoria – szkoły podstawowe

I miejsce: Jan Sadowski Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie

II miejsce: Jakub Molenda Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie

III miejsce: Wiktoria Sporczyk Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 135 im. Marii Kownackiej  w Warszawie

III miejsce: Dominika Korzeń Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie

wyróżnienie: Oliwia Maciejewska Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 135im. Marii Kownackiej   w Warszawie

 

Kategoria – szkoły ponadpodstawowe

I miejsce: Aleksandra Stahlke CLVI Liceum Ogólnokształcące Integracyjne  „Przy Łazienkach Królewskich” w Warszawie

II miejsce: Patrycja Antoniak LVIII Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego    w Warszawie

III miejsce: Miriam Hmissi XCIX Liceum Ogólnokształcące  z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta

w Warszawie

wyróżnienie: Karolina Kurek XCIX Liceum Ogólnokształcące  z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta

w Warszawie

nagroda specjalna: Emilia Gurtowska XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja  w Warszawie

 

 

kategoria plastyczna i fotograficzna

W dniu 24.10.2019 r. odbyło się posiedzenie jury konkursowego w kategorii praca plastyczna                                                                          i fotograficzna inspirowana wybranym wierszem Zbigniewa Herberta. Jury w składzie: przewodnicząca:  p. Katarzyna Jasińska (doradca metodyczny w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń - edukacja plastyczna) p. Beata Zuziak (doradca metodyczny ds. edukacji kulturalnej w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń) członkowie: p. Nina Mędykowska, , p. Iwona Tkacz   ( nauczycielki języka polskiego             i wiedzy o kulturze XCIX LO) oceniło zgłoszone prace i przyznało nagrody.

 

kategoria fotografia-szkoły podstawowe

I miejsce: Jagoda Noceń Szkoła Podstawowa nr 169 im. Orła Białego w Warszawie, praca inspirowana wierszem: „Nigdy o tobie”

fotografia/szkoły ponadpodstawowe

I miejsce: Zuzanna Miękina Zespół Szkół nr 3 im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Piasecznie, praca inspirowana wierszem: „Grzeszę”

II miejsce: Maciej Głowacki XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie, praca inspirowana wierszem: „Krzesła”

II miejsce: Agata Kloz XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie, praca inspirowana wierszem: „Przesłanie Pana Cogito”

III miejsce: Karolina Nikiel  Zespół Szkół nr 3 im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Piasecznie, praca inspirowana wierszem: „Z technologii łez”

III miejsce: Zuzanny Szczucińskiej Zespół Szkół nr 3 im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Piasecznie, praca inspirowana wierszem: „Z technologii łez”

kategoria: plastyczna/szkoły podstawowe

I miejsca nie przyznano

II miejsce: Agata Modzelewska Szkoła Podstawowa im. Stanisława Kostki Potockiego nr 261 w Warszawie, praca inspirowana wierszem: „Bajka japońska”

II miejsce: Oliwia Maciejewska Szkoła Podstawowa Integracyjna im. Marii Kownackiej nr 135 w Warszawie, praca inspirowana wierszem: „Chciałbym opisać”

III miejsce: Anna Rombel Szkoła Podstawowa Integracyjna im. Marii Kownackiej nr 135 w Warszawie, praca inspirowana wierszem: „Wiatr i róża”

wyróżnienie: Weronika Harmasz Szkoła Podstawowa Integracyjna im. Marii Kownackiej nr 135 w Warszawie, praca inspirowana wierszem: „Matka i jej synek”

kategoria: plastyczna/szkoły ponadpodstawowe

I miejsce: Damian Kujawa Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 LIII Liceum Ogólnokształcące  w Warszawie

praca inspirowana wierszem: „Potęga smaku”

II miejsce: Iga Gajewska XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta

 w Warszawie, praca inspirowana wierszem: „Dróżnik”

II miejsce: Kinga Grzelińska Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, praca inspirowana wierszem: „Pijacy”

III miejsce: Dawid Kacperkowski Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Warszawie, praca inspirowana wierszem: „Pan od przyrody”

III miejsce: Wiktoria Buratyńska XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta

 w Warszawie, praca inspirowana wierszem: „Wariatka”

wyróżnienie: Valeria Diachenko Zespół Szkół nr 3 im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Piasecznie, praca inspirowana wierszem: „Małe serce”

wyróżnienie: Weronika Sobień XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie, praca inspirowana wierszem: „Apollo i Marsjasz”

 

Dyrektor XCIX Liceum Ogólnokształcącego

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Zbigniewa Herberta w Warszawie

serdecznie zaprasza

wszystkich laureatów, uczestników i nauczycieli

na uroczystą galę  rozdania nagród     

 w IV Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta,

która odbędzie się

5 listopada 2019 r.

o godz. 14.30.

w Teatrze Stara Prochownia

w Warszawie ul. Boleść 2.

 

Laureatów konkursu recytatorskiego prosimy o przygotowanie wierszy:

Jan Sadowski „Sprawozdanie z raju”

Jakub Molenda „Samobójcy”

Dominika Korzeń „Ściany”

Wiktoria Sporczyk „Pan Cogito obserwuje swojego zmarłego przyjaciela”

Aleksandra Stahlke „Prolog”

Patrycja Antoniak „Potęga smaku”

Miriam Hmissi „Pan Cogito a myśl czysta”

 

Recytatorzy mogą uczestniczyć w próbie przed galą rozdania nagród – zapraszamy ok. 14.00. 



Harmonogram przesłuchań konkursowych – kategoria recytacja

IV Festiwal Twórczości Zbigniewa Herberta

29.10.2019 r.  godz. 13.00. sala 26 parter

 

Lp.

Nazwisko i imię

Szkoła

Opiekun

Tytuły utworów

1.

Krzyżanowska Katarzyna

Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 135 im. Marii Kownackiej w Warszawie

Grażyna Sikorska, Mariola Mykieta-Grabowska

Wybrańcy gwiazd

Wilki

2.

Krzyżanowska Kinga

jw.

jw.

Pan Cogito i małe zwierzątko

Drwal

3.

Ciszek Amelia

jw.

jw.

Pożegnanie

Dusza Pana Cogito

4.

Sporczyk Wiktoria

jw.

jw.

Pan Cogito obserwuje zmarłego przyjaciela

Kamyk

5.

Rombel Anna

jw.

jw.

Babcia

Wiatr i róża

6.

Harmasz Weronika

jw.

jw.

Czułość

Dałem słowo

7.

Maciejewska Oliwia

jw.

jw.

Chciałbym opisać

Stanęło w głowie

8.

Molenda Jakub

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Kostki Potockiego 

nr 261 w Warszawie

Maria Gryka, Beata Siwińska

Pan Cogito rozmyśla o cierpieniu

Samobójca

9.

Sadowski Jan

jw.

jw.

Sprawozdanie z raju

Pan Cogito obserwuje w lustrze swoją twarz

10.

Korzeń Dominika

jw.

jw.

Ściany

W dzień sądu

11.

Furmanek Katarzyna

Szkoła Podstawowa nr 221 o Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej

Anna Wolska

Pan od przyrody

Guziki

12.

Adamski Kacper

Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 LIII Liceum Ogólnokształcące w Warszawie

Anna Horodelska

Głos wewnętrzny

Samobójca

13.

Stahlke Aleksandra

CLVI Liceum Ogólnokształcące Integracyjne „Przy Łazienkach Królewskich” w Warszawie

Joanna Kordulasińska

Podróż

Prolog

14.

Suchorzebski Jan

Zespół Szkół im. Michała Konarskiego  w Warszawie

Małgorzata Świcarz

Tren

Pan Cogito rozmyśla o cierpieniu

15.

Antoniak Patrycja

LVIII Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Warszawie

Bogumiła Cłapa-Konopka

Potęga smaku

Struna

16.

Podolak Weronika

Zespół Szkół nr 3 im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Piasecznie

Anna Olczyk

Hakeldama

Pudełko zwane wyobraźnią

17.

Nowaczewski Kacper

jw.

jw.

Guziki

O dwu nogach Pana Cogito

18.

Białek Maria

XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie

Monika Bojko

Różowe ucho

 

19.

Kurek Karolina

jw.

Adamkiewicz Hanna

Próba rozwiązania mitologii

Mały ptaszek

20.

Markowska Julia

jw.

Małgorzata Bielecka

Przesłanie Pana Cogito

Szeptem

21.

Yurkova Anna

jw.

jw.

Substancja

Różowe ucho

22.

Hmissi Miriam

jw.

Teresa Frelich

Pan Cogito a myśl czysta

Kot

23.

Tomczyk Justyna

 

LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Lidia Kalicińska

Samobójca

Piekło

24.

Gurtowska Emilia

 

XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie

Monika Berlińska-Kopeć

Raport z oblężonego miasta

Koniec

25.

Ośka Paulina

 

jw.

jw.

Pan Cogito i wyobraźnia

O róży

 

Odsłony: 4039
Utworzono: środa, 25, wrzesień 2019 21:39

Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Zawsze można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej szczegółów w polityce dotyczącej plików cookies.

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.

Więcej o ciasteczkach