IV Festiwal Twórczości Zbigniewa Herberta

Prezydenta m. st. Warszawy

Mazowieckiego Kuratora Oświaty

oraz Pani Katarzyny Herbert

„A nade wszystko jak odróżnić dobro od tego co złe

wiedzieć na pewno co białe a co całkiem czarne”

Zbigniew Herbert „Życiorys”

IV  Festiwal Twórczości Zbigniewa Herberta

Szanowni Państwo,

XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie zaprasza do uczestnictwa w IV Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta w kategoriach: recytacja, praca plastyczna, praca fotograficzna. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych: klas VII i VIII  oraz uczniów szkół  ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego.

Celem naszego przedsięwzięcia jest propagowanie poezji Zbigniewa Herberta oraz rozwijanie wyobraźni poprzez łączenie sztuki, słowa i obrazu.Festiwal będzie okazją do poznawania utworów związanych z biografią, światopoglądem poety, miejscami, które kochał, i za którymi tęsknił.

Zachęcamy uczniów do wyrażenia swoich refleksji, których źródłem będzie twórczość Zbigniewa Herberta.

Dyrektor XCIX LO

Bożena Gromadzka