20 lutego 2019 r. w naszym liceum odbyła się uroczystość podsumowania szkolnych obchodów Roku Zbigniewa Herberta. Pani dyrektor Bożena Gromadzka w swoim wystąpieniu przypomniała wszystkie formy aktywności, jakie podejmowali z tej okazji uczniowie i nauczyciele. Odniosła się też do działań sprzed 10 lat, ponieważ 2008 również obchodzony był jako Rok Zbigniewa Herberta.
                                             DSC_0018

To spotkanie było świetnym pretekstem do wręczenia nagród za szkolne konkursy przeprowadzone w Dniu Patrona.

I tak w Konkursie Biblioteczno – Czytelniczym „Czytam Herberta” I miejsce zajęła Nikola Leśniak – Paduch z klasy 3a.

W Konkursie na najlepszą gazetkę ścienną poświęconą Patronowi Szkoły przyznano miejsca:

I miejsce – klasa 2 d

II miejsce – klasa 2 f1

III miejsce – klasa 3 d1 i klasa 3 e

DSC_0013 DSC_0022

Laureaci Konkursu na najlepszą pracę plastyczną inspirowaną twórczością Zbigniewa Herberta (wszystkie wykonane podczas konkursu prace) to:

Grand Prix – klasa 1e

I miejsce – klasa 1b i klasa 3 c

II miejsce – klasa 3f i klasa 2a

III miejsce – klasa 3 b i klasa 2 d

wyróżnienie – klasa 2 b i klasa 1 f

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi gadżetami. Zwycięskie klasy zyskały dodatkowo pozwolenie na wyście do kina lub na wystawę. Wychowawcy klas otrzymali okolicznościowe monety NBP. Natomiast wykonane podczas konkursu prace plastyczne można było podziwiać na przygotowanej wystawie.
  DSC_0016 DSC_0032 DSC_0028

W czasie uroczystości został zaprezentowany mini spektakl przygotowany przez uczniów klasy 2 b pod kierunkiem pani profesor Iwony Tkacz „ Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie” (wybór listów Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta), który był prezentowany w kinie Atlantic podczas spotkania z panem doktorem Józefem Marią Ruszarem  dotyczącym twórczości Patrona liceum. Ponadto piosenkę do wiersza Zbigniewa Herberta „Drży i faluje” z własną muzyką wykonały Małgorzata Gawin i Kinga Wójcik z klasy 3 d1. Wiersz Poety recytowała Karolina Kurek z klasy 2 f1 – zdobywczyni wyróżnienia w III Mazowieckim Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta. Na zakończenie uroczystości wszyscy wysłuchali samego Zbigniewa Herberta czytającego swój utwór „Fotografia”, czemu towarzyszył pokaz prezentacji złożonej ze zdjęć Poety.

Utworzono: sobota, 23, luty 2019 19:33