„Epizod w Saint Benoit Zbigniewa Herberta”

22.11.2018 r. godz. 12.00 KINO ATLANTIC

W dniu 28 lipca 2018 roku minęło dwadzieścia lat od śmierci Zbigniewa Herberta, jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu ogromnych zasług tego Artysty, postanowił oddać Mu hołd i ustanowił rok 2018 – rokiem Zbigniewa Herberta.

XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta wraz

z Partnerami uroczystości : Miastem Stołecznym Warszawa, Kwartalnikiem Kulturalnym NAPIS,  Kinem Atlantic i  stowarzyszeniem Entropia Słowa

przygotowało spotkanie popularyzujące twórczość Patrona naszego liceum.

Uczniowie klas pierwszych i drugich wysłuchali wykładu pana doktora Józefa Marii Ruszara – inicjatora i realizatora  Warszawskiego Festiwalu Poezji im. Z. Herberta, dotyczącego wiersza „Epizod w Saint Benoit” Zbigniewa Herberta oraz obejrzeli film, będący zapisem studyjnego wyjazdu studentów i nauczycieli akademickich śladami miejsc opisanych przez Z. Herberta w tomie esejów „Barbarzyńca w ogrodzie”.

Sorry, you have not enough rights to view this image.
                   Powitanie publiczności  przez pana Artura Wolskiego i panią dyrektor Bożenę Gromadzką.

Sorry, you have not enough rights to view this image.
                                              Wykład pana doktora Józefa Marii Ruszara.

Sorry, you have not enough rights to view this image.

Ostatnim punktem spotkania była krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów XCIX LO. pod
kierunkiem p. Iwony Tkacz  „ Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie” (wybór listów W. Szymborskiej i Z. Herberta).
Wystąpili uczniowie z klasy 2b:

Narrator – Julia Wasilewska

Zbigniew Herbert – Marcel Zaramski