15 października świętowaliśmy podwójną uroczystość – ślubowanie klas pierwszych i Dzień Nauczyciela.
slubowanie (1280x854) DSC_1134 (1280x854) DSC_1120 (1280x854)

Pierwszoklasiści zostali formalnie przyjęci do grona herbertowskiej społeczności poprzez złożenie ślubowania na sztandar szkoły. Przyrzeczenie bycia wiernym wartościom zapisanym w poezji Patrona szkoły, godnego reprezentowania jej imienia rozbrzmiało uroczyście w sali gimnastycznej. W zwieńczeniu uroczystości wychowawcy przypięli tarcze XCIX LO wszystkim uczniom klas pierwszych.

Święto Komisji Edukacji Narodowej uczczono na tej samej akademii. Nauczyciele i pracownicy szkoły odebrali podziękowania i życzenia od uczniów, wszystko okraszone nutką poezji i piosenką. Część artystyczną – która wzbudziła szczery entuzjazm wśród słuchaczy-  przygotowała klasa 1d.

W czasie tych uroczystości ogłoszono także wyniki szkolnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta. Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce – Anna Poździk, klasa 1d

II miejsce – Joanna Ornat, klasa 1d