Sorry, you have not enough rights to view this image.  Sorry, you have not enough rights to view this image.
22 września 2018 r. na Zamku Królewskim odbyła się inauguracja XV Warsztatów Herbertowskich oraz I Międzynarodowego Kongresu Współczesnej Literatury Polskiej. Podczas oficjalnego otwarcia nie mogło zabraknąć pani dyrektor Bożeny Gromadzkiej, uczniów oraz nauczycieli z naszej szkoły. Ponadto uroczystość uświetnili: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wiceprezes Rady Ministrów, prof. Piotr Gliński, podsekretarz Stanu w MKiDN Wanda Zwinogrodzka, zaprzyjaźniony z naszą szkołą dr Józef Maria Ruszar oraz zasłużeni dla literatury polskiej literaci i uczeni. Ci ostatni zostali odznaczeni srebrnymi i brązowymi medalami Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis uhonorowany został Jan Polkowski – wybitny poeta, pisarz, którego gościliśmy w naszych progach dzień przed uroczystością (w spotkaniu z poetą wzięli udział uczniowie klasy 3a). Po części oficjalnej wysłuchaliśmy recytacji najnowszych wierszy Jana Polkowskiego przy akompaniamencie gitary klasycznej dr Amelii Serraller Calvo, jak również utworów naszego patrona Zbigniewa Herberta i Czesława Miłosza w tłumaczeniu na język rosyjski dokonanym przez dr. Anatolija Rojtmana. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy również recytacji wierszy Ziby Karbassi (Persja) z tomu Powiedz miłości: już czas w emocjonalnym wykonaniu Beaty Paluch – Zaryckiej. Piękną uroczystość zamknęła poruszająca recytacja wiersza Zbigniewa Herberta Czarnofigurowe dzieło Eksekiasa w naszym wykonaniu!

Odsłony: 835
Utworzono: niedziela, 28, październik 2018 07:47

Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Zawsze można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej szczegółów w polityce dotyczącej plików cookies.

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.

Więcej o ciasteczkach