XV_Warsztaty_Herbertowskie (1280x960)  XV_Warsztaty_Herbertowskie1 (1280x960)
22 września 2018 r. na Zamku Królewskim odbyła się inauguracja XV Warsztatów Herbertowskich oraz I Międzynarodowego Kongresu Współczesnej Literatury Polskiej. Podczas oficjalnego otwarcia nie mogło zabraknąć pani dyrektor Bożeny Gromadzkiej, uczniów oraz nauczycieli z naszej szkoły. Ponadto uroczystość uświetnili: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wiceprezes Rady Ministrów, prof. Piotr Gliński, podsekretarz Stanu w MKiDN Wanda Zwinogrodzka, zaprzyjaźniony z naszą szkołą dr Józef Maria Ruszar oraz zasłużeni dla literatury polskiej literaci i uczeni. Ci ostatni zostali odznaczeni srebrnymi i brązowymi medalami Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis uhonorowany został Jan Polkowski – wybitny poeta, pisarz, którego gościliśmy w naszych progach dzień przed uroczystością (w spotkaniu z poetą wzięli udział uczniowie klasy 3a). Po części oficjalnej wysłuchaliśmy recytacji najnowszych wierszy Jana Polkowskiego przy akompaniamencie gitary klasycznej dr Amelii Serraller Calvo, jak również utworów naszego patrona Zbigniewa Herberta i Czesława Miłosza w tłumaczeniu na język rosyjski dokonanym przez dr. Anatolija Rojtmana. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy również recytacji wierszy Ziby Karbassi (Persja) z tomu Powiedz miłości: już czas w emocjonalnym wykonaniu Beaty Paluch – Zaryckiej. Piękną uroczystość zamknęła poruszająca recytacja wiersza Zbigniewa Herberta Czarnofigurowe dzieło Eksekiasa w naszym wykonaniu!

Odsłony: 1158
Utworzono: niedziela, 28, październik 2018 07:47

Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Zawsze można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej szczegółów w polityce dotyczącej plików cookies.

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.

Więcej o ciasteczkach