Zmiany w Kodeksie  XCIX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta z dnia 2 listopada 2012r.

1.      rozdz. XV otrzymuje brzmienie:

„XV. SZATNIA SZKOLNA

Miejsce, w którym uczniowie pozostawiają swoje okrycia wierzchnie i obuwie na czas przebywania w szkole.
Uczeń ma prawo do:

• zostawienia ubrania i obuwia w szatni na czas przebywania w szkole

Uczeń ma obowiązek:

• korzystania z szatni niezależnie od warunków pogodowych

Nauczyciel ma prawo:

• wyciągania konsekwencji z niewłaściwego zachowania się uczniów w szatni

Nauczyciel ma obowiązek:

• poinformowania uczniów o zasadach funkcjonowania szatni szkolnej
  • pełnienia dyżurów w szatni wg harmonogramu zamieszczonego w pokoju nauczycielskim

Regulamin korzystania z szatni szkolnej
w XCIX Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta obowiązujący od dnia 10 września 2012r.

• Na teren szatni mają wstęp wyłącznie uczniowie i pracownicy  XCIX LO.
    • Uczniowie po przybyciu do szkoły są zobowiązani do pozostawienia okrycia wierzchniego i obuwia w szafkach w szatni szkolnej.
    • Szatnia wyposażona jest w szafki będące własnością szkoły.
    • Szafki służą do przechowywania obuwia, ubrań oraz innych przedmiotów niezbędnych na zajęcia edukacyjne.
    • Kierownik gospodarczy szkoły prowadzi rejestr poszczególnych szafek.
    • Odbierając klucz do szafki uczeń potwierdza podpisem, że szafka jest sprawna i czysta.
    • Każdy zamek posiada dwa klucze. Klucz zapasowy pozostaje w szkole i nie podlega wydawaniu.
    • Uczniowie nie mogą dorabiać do szafek dodatkowych kluczy.
    • W przypadku zgubienia klucza do szafki uczeń zgłasza się do kierownika gospodarczego szkoły, szafka jest otwierana przez pracownika szkoły. Do czasu wymiany zamka lub dorobienia klucza uczeń korzysta z szafki zapasowej, udostępnionej przez pracownika szkoły.
    • Koszt wymiany zamka – 20 zł.
    • Koszt wymiany klucza – 15 zł.
    • Nie wolno dokonywać zamian szafek bez wiedzy wychowawcy; uczeń odpowiada za szafkę, której odbiór potwierdził podpisem.
    • Użytkownik szafki jest zobowiązany do dbania o czystość i prawidłowe użytkowanie szafki. Nie jest dozwolone oklejanie, malowanie ani jakiekolwiek inne oznaczanie szafek.
    • Rodzice/opiekunowie prawni ponoszą całkowite koszty związane z naprawą bądź wymianą uszkodzonej/zniszczonej przez ucznia szafki lub całego modułu.
    • Uczeń jest zobowiązany do niezwłocznego zgłoszenia kierownikowi gospodarczemu szkoły kradzieży, zniszczenia lub innych problemów związanych z użytkowaniem szafki.
    • Szkoła nie ponosi odpowiedzialności materialnej za pozostawione w szafkach przedmioty.
    • Dyrektor szkoły zastrzega sobie - w szczególnych przypadkach -  prawo do otwierania szafek w obecności innego pracownika szkoły.
    • Uczniom nie wolno próbować otwierania szafek innych uczniów. Czyn ten jest równoznaczny z włamaniem i podlega kodeksowi karnemu.
    • Uczniowie korzystający z szatni szkolnej zobowiązani są do wykonywania poleceń pracowników obsługujących szatnię.
    • Uczeń kończący szkołę rozlicza się z użytkowania szafki na karcie obiegowej.
    • Sprawy nieobjęte regulaminem będą indywidualnie rozpatrywane przez dyrektora szkoły.”
Utworzono: niedziela, 18, listopad 2012 15:50